Sidebar

„Kinų kalbos tiltas” – tai tarptautinis kinų kalbos konkursas, kurį nuo 2002 m. organizuoja Konfucijaus institutų būstinė (Hanban). Konkursas į galutinį etapą sukviečia daugiau nei 2000 studentų iš 90-ies pasaulio šalių. Studijuojantiems kinų kalbą tai puiki galimybė parodyti ne tik savo kinų kalbos ir kinų kultūros žinias, bet tai taps jūsų sėkmės garantu toliau siekiant žinių Kinijos universitetuose. 

Konkursas yra skirtas tik Lietuvos universitetų studentams iki 30 metų ir gimnazistams nuo 15 metų, kur dalyviai rungiasi studentų ir gimnazistų kategorijose.

Konkursas vyksta keliais etapais.

Pirmąjame etape konkursas vyksta vietiniu mastu. Konkurso temos skelbiamos prieš konkursą. Mūsų institute "Kinų kalbos tiltas" vyksta kiekvienais metais gegužės mėnesio antrąjį šeštadienį, kuriame mūsų instituto komisija dvejose kategorijose išrenka 2 pirmosios vietos laimėtojus.

Lietuvos konkurso 1-ųjų vietų nugalėtojai įgyja teisę dalyvauti antrame etape – tarptautiniame konkurse „Kinų kalbos tiltas“, kuris vyksta Kinijoje. (Pastaba: dėl pandemijos konkursas jau antrus metus vyksta nuotoliniu būdu).

Kodėl verta dalyvauti?

  • 1-os vietos laimėtojai (studentas ir gimnazistas) gauna komisijos įvertinimą už kompetenciją – prizą pusei metų studijoms Kinijoje kinų kalbos programai. Šia galimybe galima pasinaudoti 3-jų metų laikotarpyje.
  • 1-os vietos nugalėtojai (studentas ir gimnazistas) įgyja teisę dalyvauti tarptautiniame "Kinų kalbos tilto" konkurse Kinijoje rengiamuose pusfinaliuose ir finale. Finansuojama kelionė į Kiniją.
  • 2-os vietos laimėtojai gauna vertingus prizus.
  • Kitiems dalyviams daug šansų laimėti kitus vertingus prizus!

Komisija vertina gyvai atliekamą pasirodymą, kinų kalbos žinias bei bendrą suvokimą apie Kiniją. Maksimalus įvertinimas 100 balų. Lietuvoje konkursas susideda iš 3 dalių:

1-a dalis. Su Kinijos kultūra susijęs meninis pasirodymas (kinų muzika, šokiai, vaizduojamasis menas, akrobatika, kaligrafija, tapyba, popieriaus karpymas, kovos menai ir pan.). Trukmė - daugiausiai 10 min. Maksimalus vertinimas 30 balų.

2-a dalis. Su konkurso tema susijusi kalba, 2 min. trukmės gimnazistams ir 3 min. trukmės studentams. Maksimalus vertinimas 30 balų.

3-ia dalis. Atsakymai į komisijos užduotus klausimus /4 klausimai/. Maksimalus vertinimas 40 balų.

 

2021 metų konkurso temos: gimnazistams "Kilk aukštai su kinų kalba" , studentams - "Vienas pasaulis, viena šeima". Konkursas vyks nuotoliniu būdu.

Norintieji dalyvauti konkurse registruokitės iki balandžio 21 d. čia

Dėl detalesnės informacijos teiraukitės  arba  861311849.  

 

Išsamią informaciją apie konkursą rasite oficialioje svetainėje – http://bridge.chinese.cn/c15/opr/

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos