Sidebar

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet, gegužės mėn. 16 d. nuaidėjo kasmetinis kinų k. ir kultūros konkursas „Kinų kalbos tiltas“. Džiugu, jog mūsų šaunieji studentai bei gimnazistai nepabūgo neįprastų konkurso sąlygų ir ryžosi dalyvauti nuotoliniu būdu.  Konkurse savo talentus pristatinėjo bei tarpusavyje varžėsi ne tik Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto sinologijos specialybės studentai, bet ir šaunus būrys gimnazistų iš mūsų gimnazijų-partnerių: VGTU inžinerijos licėjaus, Vilniaus Užupio gimnazijos, Kauno jėzuitų gimnazijos, Klaipėdos Ąžuolyno gimnazijos bei Švenčionėlių Mindaugo gimnazijos.

2020 06 03 Andreja Rokickyte I kl. Kinu konkursui piešinys

Konkurso metu didžiausias dėmesys buvo kreipiamas į kinų kalbos ir kultūros žinias bei gebėjimą greitai reaguoti į kiniškai užduodamus klausimus. Talentų demonstravimo metu buvo vertinamas artistiškumas. Konkursas išsiskyrė pasirodymų įvairove, pradedant nuo kaligrafijos, kiniškos tapybos ir baigiant kiniškomis dainomis, bei atliekamais instrumentiniais kūriniais. Bene didžiausią įspūdį paliko VU sinologijos specialybės studentės Dorotėjos Sirvydytės pasirodymas, kai ji, pritariant gitarai, apjungusi kinišką liaudies dainą su lietuvių liaudies daina, atliko išskirtinio grožio kūrinį.

Gimnazistų grupėje prizines vietas iškovojo VGTU inžinerijos licėjaus auklėtinė Agnė Burneikytė (1-oji vieta) bei jau ne pirmą kartą mūsų konkursuose dalyvaujanti Klaipėdos Ąžuolyno gimnazijos atstovė Simona Erminaitė (2-oji vieta).

DSC03018 mazinta

Studentų grupėje šiais metais 1-oji vieta atiteko daugkartinei šio konkurso dalyvei, III-jo kurso sinologijos specialybės studentei Akvilei Radauskaitei. 2-oji buvo paskirta minėtajai II-ojo kurso sinologijos specialybės studentei Dorotėjai Sirvydytei.

Prizines vietas užėmusiems studentams ir gimnazistams kasmet suteikiama teisė vykti į Kiniją dalyvauti ir stebėti tarptautinį „Kinų kalbos tilto“ konkursą. Deja, dėl pandemijos, kol kas nėra aišku, ar šis konkursas šiemet Kinijoje įvyks. Todėl kol kas sveikinkime ir džiaukimės mūsų laimėtojais ir sekime naujienas.

Balandžio 16 ir 20 dienomis lektorius Tadas Snuviškis viešose nuotolinėse paskaitose „Budistinis žvilgsnis: sąmonė ir nirvana“ supažindino su vien tik sąmonės budizmo mokykla bei aptarė nirvāṇos fenomeną skirtingose kontekstuose.

Sausio 17-ą dieną VU Konfucijaus institutas moksleiviams iš Vilniaus Šeškinės pradinės mokyklos suorganizavo edukacinę pamoką apie Kiniją. Apsilankymo metu mokiniai turėjo galimybę susipažinti su Kinijos kultūra. Pirmiausia, VU Konfucijaus instituto direktorius trumpai papasakojo vaikams apie šią šalį išskirdamas įdomiausius faktus.

Lapkričio 1 d. Zhengzhou vyko tarptautinis 12-asis gimnazistų konkursas „Kinų kalbos tiltas“, kuriame jau trečiąjį kartą dalyvavo ir Lietuva. Šiai metais mūsų šaliai atstovavo Vilniaus Jėzuitų gimnazijos gimnazistė Austėja Obolevičiūtė. Konkursas „Kinų kalbos tiltas“ yra skirtas užsienio gimnazijų studentams, kur Kinijoje jaunus talentus iš viso pasaulio suburia ir apjungia kinų kalba.

Gegužės 4 d. vyko Vilniaus universiteto Konfucijaus instituto organizuojamas kinų kalbos konkursas „Kinų kalbos tiltas“, jau penktąjį kartą suburiantis kinų kalbos ir kultūros studentus. Konkursas buvo skirtas ne tik universitetų studentams, bet ir gimnazistams, kurie mokosi kinų kalbos.

Nacionalinėje dailės galerijoje ir Konfucijaus institute vyko doc. Cai Leiluo viešos paskaitos apie tradicinį ugdymą Kinijoje.

Cai Leiluo - žymaus Kinijos Qing dinastijos pabaigos ir Respublikos laikotarpio intelektualo, Kinijos muzikos akademijos ir Kinijos meno akademijos įkūrėjo, Pekino universiteto rektoriaus, pirmojo Kinijos Respublikos švietimo ministro Cai Yuanpei anūkė, Pekino universiteto Edukologijos fakulteto docentė bei Pekino universiteto Cai Yuanpei tyrimų instituto pirmininkė.