Sidebar

Sausio 17-ą dieną VU Konfucijaus institutas moksleiviams iš Vilniaus Šeškinės pradinės mokyklos suorganizavo edukacinę pamoką apie Kiniją. Apsilankymo metu mokiniai turėjo galimybę susipažinti su Kinijos kultūra. Pirmiausia, VU Konfucijaus instituto direktorius trumpai papasakojo vaikams apie šią šalį išskirdamas įdomiausius faktus.

Lapkričio 1 d. Zhengzhou vyko tarptautinis 12-asis gimnazistų konkursas „Kinų kalbos tiltas“, kuriame jau trečiąjį kartą dalyvavo ir Lietuva. Šiai metais mūsų šaliai atstovavo Vilniaus Jėzuitų gimnazijos gimnazistė Austėja Obolevičiūtė. Konkursas „Kinų kalbos tiltas“ yra skirtas užsienio gimnazijų studentams, kur Kinijoje jaunus talentus iš viso pasaulio suburia ir apjungia kinų kalba.

Gegužės 4 d. vyko Vilniaus universiteto Konfucijaus instituto organizuojamas kinų kalbos konkursas „Kinų kalbos tiltas“, jau penktąjį kartą suburiantis kinų kalbos ir kultūros studentus. Konkursas buvo skirtas ne tik universitetų studentams, bet ir gimnazistams, kurie mokosi kinų kalbos.

Nacionalinėje dailės galerijoje ir Konfucijaus institute vyko doc. Cai Leiluo viešos paskaitos apie tradicinį ugdymą Kinijoje.

Cai Leiluo - žymaus Kinijos Qing dinastijos pabaigos ir Respublikos laikotarpio intelektualo, Kinijos muzikos akademijos ir Kinijos meno akademijos įkūrėjo, Pekino universiteto rektoriaus, pirmojo Kinijos Respublikos švietimo ministro Cai Yuanpei anūkė, Pekino universiteto Edukologijos fakulteto docentė bei Pekino universiteto Cai Yuanpei tyrimų instituto pirmininkė.

Balandžio 12 d. Nacionalinėje dailės galerijoje, parodos „Kinų šeji: rinktiniai kūriniai iš Kinijos nacionalinio dailės muziejaus" proga vyko kinų kaligrafijos dirbtuvės.

Šiame edukaciniame renginyje VU Konfucijaus instituto dėstytojai Qu Bojin ir Zuo Yunpeng supažindino dirbtuvių dalyvius su kinų rašmenų raida bei su šeji (xieyi) dailės technika ir samprata.

Balandžio 7 d. vyko prof. Wu Dong atviras seminaras apie ušų veiksmų pritaikymą kovoje.

Prof. Wu Dong su Vilniaus universiteto studentais bei visais, kurie domisi ušu, pasidalino savo žiniomis, kaip galima pritaikyti ušų veiksmus kovoje.

Dėkojame visiems susirinkusiems bei profesoriui Wu Dong už puikią paskaitą.

Balandžio 6 d. vyko 5-asis atviras Lietuvos ušu čempionatas, kuriame varžėsi daugiau nei 100 dalyvių iš įvairių Europos šalių.

Ušu – populiariojoje kultūroje dar žinomas kaip kung fu – tai bendrinis žodis, skirtas apibūdinti visus kinų kovos menus.