Sidebar

Karantinas ne tik sumažino poreikį domėtis Kinijos kultūra, tačiau atvirkščiai, ši neeilinė situacija užaugino didesnį susidomėjimą ir Vilniaus universiteto Konfucijaus institutui atvėrė naujas galimybes. Vasario mėnesį  institutas suorganizavo dvi nuotolines paskaitas įmonei „Coretech lt“, UAB Kinijos kultūros temomis. Pirmąją paskaitą "Kinijos estetika: 2000 m. istorijos" skaitė Vilniaus dailės akademijos Grafinio dizaino katedros docentas, meno licenciatas Robertas Jucaitis, kuris yra grafikos dizaineris, ženklodaros ekspertas, sukaupęs daugiametę profesinio bei pedagoginio darbo patirtį, dirbo ne tik daugelyje Europos dailės akademijose kaip kviestinis dėstytojas, bet ir vadovavo Pekino BGD Gengdan Institituto (Kinija) studentų kūrybinėms dirbtuvėms.

Screenshot 276

Paskaitoje pranešėjas peržvelgė šiandieniniame pasaulyje dominuojančius vakarietiškus standartus, tame tarpe ir estetikoje. Buvo teigiama, jog skirtingai nuo Vakarų, Rytuose meno kūrinys, visų pirma, turi turėti sugestyvių poetinių ir praturtinančių kūrinį savybių. Menininkas taip pat turi mokėti idealiai intuityviai valdyti kūrybinės išraiškos priemones, kas pasiekiama ilgamete praktika. Ir nors dauguma šiuolaikinių Kinijos menininkų seka Vakarais, vakarietiškas šiuolaikiškumas yra tik senųjų vietinių kultūrinių tradicijų tęsinys. Lygiai kaip šiuolaikinė Vakarų kultūra neįsivaizduojama be savo istorijos ir tradicijų permąstymo, taip ir Kinija, žengdama globalaus modernumo keliu, ima naujai vertinti savo kultūrinį paveldą, kuris atsispindi ir šiuolaikinėje skaitmeninėje erdvėje.

Screenshot 282

Antroje paskaitoje "Etinės/socialinės vertybės ir vartojimo kultūra šiuolaikinėje Kinijoje" Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto humanitarinių mokslų daktarė, docentė, Vilniaus universiteto sinologijos mokslo sferos tyrinėtoja  ir dėstytoja Loreta Poškaitė pristatė svarbiausias kinų etines vertybes – pagarbumą, sąžiningumą, bei socialines vertybes – „veidą“, „ryšius“ ir jų įtaką kinų verslo etiketui bei vartojimo kultūrai šiandieninėje Kinijoje.

Džiaugiamės, tokiomis paskaitomis galėdami pagelbėti Lietuvos verslui. Ne paslaptis, jog norint sklandžiai bendradarbiauti su kinais, pirmiausia, reikia pažinti jų kultūrą bei išmanyti kiniškąjį verslo etiketą. Po paskaitų sulaukėme puikių atsiliepimų, kas skatina mus judėti į priekį ir toliau.

Screenshot 280

Lapkričio 25 d. Vilniaus universiteto Konfucijaus institutas suorganizavo viešą nuotolinę paskaitą „Tradicinės kinų medicinos reikšmė šiuolaikiniame pasaulyje“.  Esame be galo dėkingi kinų medicinos gydytojui, kineziterapeutui, biomedicinos mokslų daktarui Vitalijui Naumavičiui už vertingas žinias apie tradicinę kinų mediciną bei patarimus, kaip žiemą turėtume stiprinti mūsų sveikatą. Paskaitoje buvo aptartos ir palygintos dvi gydymo sistemos – vakarietiška medicina ir tradicinė kinų medicina, kur mokslininkas pasidalijo naudinga Kinijoje sukaupta patirtimi bei savo tyrimų žiniomis. Mums, lietuviams buvo smagu išgirsti, jog mūsų šalyje auga daugiau negu pusė tokių pačių vaistinių augalų kaip Kinijoje. Tik kol kas, deja, gydymui ir profilaktikai naudojame mažąją minėtų vaistinių augalų dalį.

Šią savaitę, rugsėjo 28-30d., Vilniaus universiteto Konfucijaus institute vyko net tris dienas trukęs renginių ciklas, skirtas paminėti garsaus kinų filosofo ir mąstytojo Konfucijaus gimimo dieną. Kaip ir kiekvienais metais, puošiame šią datą kultūriniais renginiais: surengėme kūrybinės sporto ir muzikos dirbtuvės bei išleidome jų vaizdo įrašus.

Sveikiname su Rudens vidurio švente! 中秋节快乐!

Šiandien Kinijoje ir kitose Rytų Azijos šalyse yra švenčiama viena iš svarbiausių švenčių metuose - Rudens vidurio šventė. Kadangi kinai švenčia pagal mėnulio kalendorių, dėl šio kalendoriaus ypatumų kiekvienais metais daugumos festivalių ir švenčių datos skiriasi.

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet, gegužės mėn. 16 d. nuaidėjo kasmetinis kinų k. ir kultūros konkursas „Kinų kalbos tiltas“. Džiugu, jog mūsų šaunieji studentai bei gimnazistai nepabūgo neįprastų konkurso sąlygų ir ryžosi dalyvauti nuotoliniu būdu.

Balandžio 16 ir 20 dienomis lektorius Tadas Snuviškis viešose nuotolinėse paskaitose „Budistinis žvilgsnis: sąmonė ir nirvana“ supažindino su vien tik sąmonės budizmo mokykla bei aptarė nirvāṇos fenomeną skirtingose kontekstuose.

Sausio 17-ą dieną VU Konfucijaus institutas moksleiviams iš Vilniaus Šeškinės pradinės mokyklos suorganizavo edukacinę pamoką apie Kiniją. Apsilankymo metu mokiniai turėjo galimybę susipažinti su Kinijos kultūra. Pirmiausia, VU Konfucijaus instituto direktorius trumpai papasakojo vaikams apie šią šalį išskirdamas įdomiausius faktus.