Sidebar

Kiekvienais metais pavasario metu mūsų institute vyksta „Konfucijaus instituto atvirų durų dienos“, kur lankytojai turėdavo galimybę gyvai prisiliesti prie kinų kultūros. Šiemet kinų kultūrą pristatėme nuotoliniu būdu Zoom platformoje.

Gegužės 26 d. antroje apie Kinijos visuomenę doc. L. Poškaitės paskaitoje „Tradicinių vyriškumo idealų transformacijos šiuolaikinėje Kinijoje“ buvo įdomu išgirsti apie „vyriškumo krizės“ diskursą Kinijoje nuo XX a. Pranešėja savo paskaitą pradėjo akcentuodama vyriškumo neproblematiškumo požiūrį, kuris Kinijoje vyravo gana ilgą laiką.

Praeitą savaitę turėjome progą detaliau susipažinti su šiuolaikinės Kinijos visuomenės moterų įvaizdžiais doc. L. Poškaitės paskaitoje „Moteriškumo stereotipai ir nauji įvaizdžiai šiuolaikinėje Kinijoje: nuo perdėto moteriškumo iki androginiškumo“.

Šių metų kovo 25 d. VU Konfucijaus instituto iniciatyva KTU inžinerijos licėjuje (S. Lozoraičio g.) buvo iškilmingai atidaryta Konfucijaus klasė. Tai antroji Konfucijaus klasė Lietuvoje ir pirmoji Kauno mieste.