Sidebar

Šią savaitę, rugsėjo 28-30d., Vilniaus universiteto Konfucijaus institute vyko net tris dienas trukęs renginių ciklas, skirtas paminėti garsaus kinų filosofo ir mąstytojo Konfucijaus gimimo dieną. Kaip ir kiekvienais metais, puošiame šią datą kultūriniais renginiais: surengėme kūrybinės sporto ir muzikos dirbtuvės bei išleidome jų vaizdo įrašus.

Sveikiname su Rudens vidurio švente! 中秋节快乐!

Šiandien Kinijoje ir kitose Rytų Azijos šalyse yra švenčiama viena iš svarbiausių švenčių metuose - Rudens vidurio šventė. Kadangi kinai švenčia pagal mėnulio kalendorių, dėl šio kalendoriaus ypatumų kiekvienais metais daugumos festivalių ir švenčių datos skiriasi.

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet, gegužės mėn. 16 d. nuaidėjo kasmetinis kinų k. ir kultūros konkursas „Kinų kalbos tiltas“. Džiugu, jog mūsų šaunieji studentai bei gimnazistai nepabūgo neįprastų konkurso sąlygų ir ryžosi dalyvauti nuotoliniu būdu. 

Balandžio 16 ir 20 dienomis lektorius Tadas Snuviškis viešose nuotolinėse paskaitose „Budistinis žvilgsnis: sąmonė ir nirvana“ supažindino su vien tik sąmonės budizmo mokykla bei aptarė nirvāṇos fenomeną skirtingose kontekstuose.

Sausio 17-ą dieną VU Konfucijaus institutas moksleiviams iš Vilniaus Šeškinės pradinės mokyklos suorganizavo edukacinę pamoką apie Kiniją. Apsilankymo metu mokiniai turėjo galimybę susipažinti su Kinijos kultūra. Pirmiausia, VU Konfucijaus instituto direktorius trumpai papasakojo vaikams apie šią šalį išskirdamas įdomiausius faktus.

Lapkričio 1 d. Zhengzhou vyko tarptautinis 12-asis gimnazistų konkursas „Kinų kalbos tiltas“, kuriame jau trečiąjį kartą dalyvavo ir Lietuva. Šiai metais mūsų šaliai atstovavo Vilniaus Jėzuitų gimnazijos gimnazistė Austėja Obolevičiūtė. Konkursas „Kinų kalbos tiltas“ yra skirtas užsienio gimnazijų studentams, kur Kinijoje jaunus talentus iš viso pasaulio suburia ir apjungia kinų kalba.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos