Sidebar

Šių metų kovo 25 d. VU Konfucijaus instituto iniciatyva KTU inžinerijos licėjuje (S. Lozoraičio g.) buvo iškilmingai atidaryta Konfucijaus klasė. Tai antroji Konfucijaus klasė Lietuvoje ir pirmoji Kauno mieste.

Kinija iš kitų pasaulio civilizacijų išsiskiria ypatinga pagarba praeičiai ir savo istorijai, suvokdama ją pirmiausia kaip pamoką ir orientyrą dabarčiai bei ateičiai. Todėl kovo mėnesį VU Konfucijaus instituto suorganizuotose doc. dr. Loretos Poškaitės paskaitose pagrindinis dėmesys ir buvo sutelktas į vieną iš keturių tradicinių meno rūšių – kaligrafiją, ir šiuolaikinį meną, kuris remiasi istorine-kultūrine atmintimi.

Karantinas ne tik sumažino poreikį domėtis Kinijos kultūra, tačiau atvirkščiai, ši neeilinė situacija užaugino didesnį susidomėjimą ir Vilniaus universiteto Konfucijaus institutui atvėrė naujas galimybes. Vasario mėnesį  institutas suorganizavo dvi nuotolines paskaitas įmonei „Coretech lt“, UAB Kinijos kultūros temomis. Pirmąją paskaitą "Kinijos estetika: 2000 m. istorijos" skaitė Vilniaus dailės akademijos Grafinio dizaino katedros docentas, meno licenciatas Robertas Jucaitis, kuris yra grafikos dizaineris, ženklodaros ekspertas, sukaupęs daugiametę profesinio bei pedagoginio darbo patirtį, dirbo ne tik daugelyje Europos dailės akademijose kaip kviestinis dėstytojas, bet ir vadovavo Pekino BGD Gengdan Institituto (Kinija) studentų kūrybinėms dirbtuvėms.

Lapkričio 25 d. Vilniaus universiteto Konfucijaus institutas suorganizavo viešą nuotolinę paskaitą „Tradicinės kinų medicinos reikšmė šiuolaikiniame pasaulyje“.  Esame be galo dėkingi kinų medicinos gydytojui, kineziterapeutui, biomedicinos mokslų daktarui Vitalijui Naumavičiui už vertingas žinias apie tradicinę kinų mediciną bei patarimus, kaip žiemą turėtume stiprinti mūsų sveikatą. Paskaitoje buvo aptartos ir palygintos dvi gydymo sistemos – vakarietiška medicina ir tradicinė kinų medicina, kur mokslininkas pasidalijo naudinga Kinijoje sukaupta patirtimi bei savo tyrimų žiniomis. Mums, lietuviams buvo smagu išgirsti, jog mūsų šalyje auga daugiau negu pusė tokių pačių vaistinių augalų kaip Kinijoje. Tik kol kas, deja, gydymui ir profilaktikai naudojame mažąją minėtų vaistinių augalų dalį.   

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos