Sidebar

Spalio 6 d. vykusioje paskaitoje „Ar tradicinė kinų medicina - mokslas?“ gydytojas, akupunktūros specialistas, medicinos mokslų daktaras Dainius Butvilas apžvelgė svarbiausius tradicinės kinų medicinos aspektus bei palygino tradicinę kinų mediciną su Vakarų medicina. Buvo keliamas pagrindinis klausimas, ar kinų medicina yra mokslas ir kokią vietą ši gydymo sistema užima medicinos pasaulyje.

Pandeminiu laikotarpiu įpratome gyventi kitaip ir buvome priversti daugelyje sričių keisti savo įpročius. Bendrauti ir pramogauti nuotoliniu būdu šiandien yra netgi labiau normalu negu madinga. Dalyvauti renginiuose, studijuoti ar mokytis užsienio kalbų tapo paprasta ir itin patogu kad ir iš bet kurios pasaulio vietos.

Kiekvienais metais pavasario metu mūsų institute vyksta „Konfucijaus instituto atvirų durų dienos“, kur lankytojai turėdavo galimybę gyvai prisiliesti prie kinų kultūros. Šiemet kinų kultūrą pristatėme nuotoliniu būdu Zoom platformoje.

Gegužės 26 d. antroje apie Kinijos visuomenę doc. L. Poškaitės paskaitoje „Tradicinių vyriškumo idealų transformacijos šiuolaikinėje Kinijoje“ buvo įdomu išgirsti apie „vyriškumo krizės“ diskursą Kinijoje nuo XX a. Pranešėja savo paskaitą pradėjo akcentuodama vyriškumo neproblematiškumo požiūrį, kuris Kinijoje vyravo gana ilgą laiką.

Praeitą savaitę turėjome progą detaliau susipažinti su šiuolaikinės Kinijos visuomenės moterų įvaizdžiais doc. L. Poškaitės paskaitoje „Moteriškumo stereotipai ir nauji įvaizdžiai šiuolaikinėje Kinijoje: nuo perdėto moteriškumo iki androginiškumo“.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos