Sidebar

Gegužės mėnesį toliau tęsiame pažintį su budizmo tradicijomis ir pristatome 4-ių paskaitų ciklą „Septyni mokytojai - septyni išsilaisvinimo idealai: svarbiausi Kinijos budizmo mokymai amžių bėgyje“. Paskaitas skaitys Eötvöso Lorándo universiteto (Vengrija) doktorantas, kiniško budizmo tyrinėtojas Gediminas Giedraitis. Ciklo paskaitos bus gyvai transliuojamos Vilniaus universiteto Konfucijaus instituto Facebook paskyroje. 

Skaityti daugiau...

VU Konfucijaus institutas kviečia į viešas nuotolines paskaitas "Budistinis žvilgsnis: sąmonė ir nirvana" vyksiančias „Zoom“ platformoje. Pirmąsias dvi paskaitas skaitys lektorius Tadas Snuviškis VU filosofijos fakulteto narys, budizmo, Indijos ir Kinijos filosofijos tyrinėtojas. Pirmoje paskaitoje T. Snuviškis supažindins su vien tik sąmonės budizmo mokykla, o antroje bus aptariamas nirvāṇos fenomenas.

Skaityti daugiau...

Vieta: Didžioji Konfucijaus auditorija

VU Konfucijaus institutas, kaip ir kiekvieną rudenį, kviečia į viešų paskaitų ciklą „Kinų menas: tarp praeities ir dabarties, Kinijos ir Vakarų“, kuriame Doc. Loreta Poškaitė atskleis pagrindinius kinų meno skirtumus nuo Vakarų meno tradicijų ir kartu bandysime atsakyti į klausimus: kaip įvairiuose kinų menuose pasireiškia erdvės ir laiko suvokimo savitumas? Kodėl kinų meno istorija negali būti periodizuojama pagal Vakarų meno istorijos modelį? Koks buvo ir kaip keitėsi kinų menų santykis su tradicija ir Vakarų menu? Kokią įtaką kinų menams turėjo politika ir filosofija?

Skaityti daugiau...

Vieta: VU ekonomikos ir verslo administravimo fakultetas

VU Konfucijaus institutas kviečia į specialaus svečio iš Graikijos Tesalijos universiteto, ekonomikos profesoriaus dr. George Petrakos viešą paskaitą “Regionų ir miestų raida Kinijoje bei palyginimas su Europos patirtimi” (Regional and Urban Developments in China and Comparisons with the European experience).Paskaita vyks lapkričio 27 d., 12 val. VU ekonomikos ir verslo administravimo fakultete, Saulėtekio al. 9, 2-as pastatas, JR8 auditorijoje

Skaityti daugiau...
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos