Sidebar

Gegužės 19 d. 18 val. kviečiame į žaluma dvelkiančią paskaitą-diskusiją „Vaistažolių vartojimas tradicinėje kinų medicinoje ir Lietuvoje“, kurioje du žolininkai ekspertai iš savo perspektyvų pristatys gegužės mėnesį augančius vaistinius augalus. Paskaitoje klausytojai turės progą ne tik išgirsti, bet ir sužinoti, kaip teisingai atpažinti ir surinkti vaistažoles, taip pat kaip jas tinkamai paruošti vartojimui.

Skaityti daugiau...

Gegužės 12 d. antros paskaitos "Paukštis nėra tik paukštis. Gėlė nėra tik gėlė. Simbolinės reikšmės, slypinčios už gamtos vaizdų tradicinėje kinų tapyboje" tema - "paukščiai ir gėlės", svarbus klasikinės kinų tapybos žanras. Jį formavo ir šlovino budizmas ir daoizmas, liaudies tikėjimai ir imperatoriaus globa. Gilinsimės į simbolines augalų ir gyvūnų reikšmes bei jų vaizdavimo būdus kinų mene.

Skaityti daugiau...

Nuo gegužės 5 d. kviečiame klausytis trijų paskaitų iš ciklo  "Kinijos meno šedevrai iš Nacionalinio Bohdano ir Varvaros Chanenko meno muziejaus (Chanenko muziejaus) kolekcijos", kurias skaitys menotyrininkė, kinų meno ekspertė Marta Logvyn, Nacionalinio Bohdano ir Varvaros Chanenko meno muziejaus (Kijevas, Ukraina) mokslo darbuotoja. Paskaitos vyks anglų k.

Skaityti daugiau...

Kovo 3 d. , ketvirtadienį, 18 val. kviečiame į nuotolinę paskaitą, kurioje bus aptariamos trys svarbiausios Kinijos filosofijos kryptys (konfucianizmas, daoizmas ir budizmas), pagrindinį dėmesį skiriant konfucianizmo ir daoizmo polemikai su budizmu. Konfucianizmas ir daoizmas, įtakingiausios vietinės Kinijos filosofijos kryptys, nuo II a. susidūrė su naujo mokymo Kinijoje - budizmo (atkeliaujančio iš Indijos ir Centrinės Azijos), „konkurenciniu“ iššūkiu.

Skaityti daugiau...

Vasario 3 d. 18 val. kviečiame į knygų pristatymą-diskusiją:

 „Kristus ir Konfucijus: ugdantis dialogas“

Diskusijoje dalyvauja prof. kun. Romualdas Dulskis ir dr. Vytis Silius (Sun Yet-sen universitetas, Kinija),

Renginį moderuoja prof. Audrius Beinorius (Azijos ir transkultūrinių studijų institutas, VU).

Renginio metu bus pristatytos dvi R. Dulskio knygos:

Skaityti daugiau...

Kinų kaligrafija tradicinėje kinų kultūroje ir mene užėmė išskirtinę vietą ir daugiau nei 20 amžių išlaikė klasikinių estetinių kanonų tęstinumą. Net ir šiandieninėje Kinijoje kaligrafijos pamokos dažnai integruotos į mokymų programas vidurinėse mokyklose moksleiviams, o  kai kuriose privačiose pradinėse mokyklose kaligrafijos mokyti pradedama nuo pirmosios klasės.  

Skaityti daugiau...

XXI a. Kiniją yra apėmusi "laimės karštinė". Bet ar tikrai? Gal tokį vaizdą sudaro tik oficiali retorika ir propaganda? Ką patys kinai galvoja apie laimę, ir kokias kliūtis bei etines dilemas jie mato tos laimės siekiuose? Ar tikrai materialaus gerbūvio gerėjimas, įtakotas XX a. pabaigoje įvykdytų ekonominių reformų, pavertė kinus laimingesniais? Kuo kinų laimė skiriasi nuo kitų šalių (ypač Vakarų) laimės?

Skaityti daugiau...

Dar visai neseniai minėjome Visų šventųjų dieną ir Vėlines, kai lankėme artimųjų kapus ir prisiminėme išėjusiuosius. O kokias laidojimo tradicijas turi kinai, kaip stipriai svarbus Kinijoje protėvių garbinimas, kuo laidojimo papročiai skiriasi nuo lietuviškų tradicijų? Toliau pažindinamės su kinų kultūra ir pristatome paskaitą “Protėvių garbinimas ir laidotuvių papročiai kinų kultūroje”, kurią skaitys Vilniaus Universiteto, Azijos ir transkultūrinių studijų instituto doktorantas, jaunesnysis asistentas Balys Astrauskas.

Skaityti daugiau...

Spalio 6-ąją dieną paskaitoje „Ar tradicinė kinų medicina - mokslas?“ apžvelgsime svarbiausius tradicinės kinų medicinos aspektus ir bandysime atsakyti į pagrindinį šios temos klausimą: ar kinų medicina – pseudomokslas. Šiuo metu egzistuoja dvi skirtingos medicinos tradicijos - Vakarų ir Rytų. Tačiau kartais atrodo, jog kiekviena iš jų vystosi ne vienodai: viena įgauna vis didesnį pagreitį, o kita – tartum skaičiuoja paskutinius savo istorijos puslapius. Bet ar taip yra iš tikrųjų? Kokia tradicinės kinų medicinos ateitis? Koks šių skirtingų tradicijų santykis, ar įmanoma sinergija ir kokios to pasekmės?

Skaityti daugiau...
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos