Sidebar

1 Country Page China

 

Naujausia informacija apie 2022 metų stipendijas

Naujausia 2022 metų informacija apie stipendijų programas 2022_SHU_International_Students_Admission_Prospectus-compressed.pdf . 

 

Stipendijų kategorijos ir reikalavimai

Stipendijų kategorijos:

1.         stipendija kinų kalbos dėstymo doktorantūros studijoms;

2.         stipendija kinų kalbos dėstymo magistro programai (2 metai);

3.         stipendija kinų kalbos dėstymo bakalauro programai (4 metai);

4.         stipendija kinų kalbos studijoms vieneriems akademiniams metams;

5.         stipendija kinų kalbos studijoms vienam akademiniam semestrui;

6.         stipendija kinų kalbos kursams vienam mėnesiui.

7.         bendradarbiavimo stipendijos.

8.         stipendija kursams internetu.

Kandidatai turi būti 16 – 35 metų amžiaus (kinų kalbos mokytojai ne vyresni nei 45 metų amžiaus, o kandidatai į bakalauro programos studijas ne vyresni nei 25 metų amžiaus) ne Kinijos LR piliečiai, dalyvaudami konkurse turi pateikti sveikatos pažymą.

1stipendija kinų kalbos dėstymo doktorantūros studijoms (iki 4 metų);

Kandidatai privalo turėti kinų kalbos dėstymo, lingvistikos arba švietimo srities magistro laipsnius. Aplikuojant stipendijai būtina išsilaikyti 6 lygio HSK egzaminą (ne mažiau 200 balų) ir aukščiausio lygio HSKK egzaminą (ne mažiau 60 balų).

Pirmenybė bus teikiama tiems kandidatams, kurie baigę studijas Kinijoje, gali pateikti darbo sutartį su mokymo institucija arba panašų įrodymą. 

2) Stipendija kinų kalbos dėstymo magistro programai (2 metai);

Ši stipendija yra suteikiama gabiems Konfucijaus institutų studentams, kinų kalbos mokytojams užsieniečiams, puikiai išlaikiusiems HSK egzaminus, studentų ir moksleivių kinų kalbos konkurso „Kinų kalbos tiltas“ nugalėtojams ir gabiems kinų kalbos studijų absolventams. Stipendija skiriama dvejiems akademiniams metams. Kandidatai privalo turėti bakalauro laipsnį arba jo ekvivalentą su HSK 5 lygio egzamino rezultatais, ne mažesniais nei 210 balų. Taip pat būtina išlaikyti HSKK vidurinio lygio egzaminą (ne mažiau 60 balų). Kandidatams, turintiems konkrečias darbo vietas, garantuotas po studijų baigimo, suteikiama priėmimo pirmenybė (reikalingas institucijos, kurioje kandidatas dirbs, pažymėjimas).

3) Stipendija kinų kalbos dėstymo bakalauro programai (4 metai);

Ši stipendija yra suteikiama gabiems Konfucijaus institutų (Konfucijaus klasių) studentams, puikiai išlaikiusiems HSK egzaminus. Stipendijų laimėtojai turi pradėti studijas akademinių metų pradžioje, rudens semestre. Stipendija skiriama ketveriems akademiniams metams. Kandidatai privalo turėti vidurinės mokyklos baigimo pažymėjimą, o  HSK 4 lygio egzamino rezultatai turi būti ne mažesni nei 210 balų (pilnai stipendijai), turi būti išlaikytas HSKK vidurinio lygio egzaminas.

4) Stipendija kinų kalbos studijoms vieneriems akademiniams metams;

Stipendija suteikiama gabiems Konfucijaus institutų studentams, vietiniams kinų kalbos mokytojams, puikiai išlaikiusiems HSK egzaminus, gabiems kinų kalbos studijų absolventams ar tiems, kurie ketina tapti kinų kalbos mokytojais. Stipendijų laimėtojai galės pasirinkti studijuoti tokias programas kaip kinų kalba ir literatūra, Kinijos istorija ir kinų filosofija. Studijos prasideda rudens semestre. Stipendija padengia vienerių akademinių metų išlaidas (iki 11 mėn.). Kandidatai į kinų kalbos ir literatūros, Kinijos istorijos arba kinų filosofijos studijų programą privalo išlaikyti HSK 4 lygio egzaminą (surinkdami ne mažiau nei 180 balų), bei HSKK vidurinio lygio egzaminą (surinkdami ne mažiau nei 60 balų). Norintiems tapti kinų kalbos mokytojais privaloma išlaikyti HSK 3 lygio egzaminą (surenkant ne mažiau nei 270 balų) ir HSKK (nesvarbu kokio lygio). Kandidatai į kinų kalbos studijų programą privalo išlaikyti HSK (3 lygio) egzaminą (surinkdami ne mažiau nei 210 balų). Taip pat rekomenduojama išlaikyti HSKK (nesvarbu kokio lygio). 

5) Stipendija kinų kalbos studijoms vienam akademiniam semestrui;

Stipendija suteikiama gabiems Konfucijaus institutų studentams, vietiniams kinų kalbos mokytojams, puikiai išlaikiusiems HSK egzaminus ir gabiems kinų kalbos studijų absolventams. Stipendijų laimėtojai galės rinktis tokias studijų programas, kaip kinų kalba ir literatūra, Kinijos istorija, kinų filosofija, tradicinė kinų medicina ir taidzi kultūra. Studijų pradžia yra rudens arba pavasario semestras. Stipendija padengia vieno akademinio semestro (iki penkių mėnesių) išlaidas. Kandidatai į kinų kalbos mokytojus, Kinų kalbos ir literatūros, Kinų istorijos ir filosofijos programas, ir pan., privalo išlaikyti HSK (3 lygio) egzaminą (surinkdami ne mažiau nei 180 balų) bei HSKK (nesvarbu kokio lygio) egzaminą. Kandidatai į tradicinės kinų medicinos ir taidzi kultūros programas privalo išlaikyti HSK (nesvarbu kokio lygio), rekomenduojama išlaikyti ir HSKK egzaminą. Turintieji X1 arba X2 vizas, pretenduoti negali.

6) Stipendija kinų kalbos kursams vienam mėnesiui;

Stipendija suteikiama vieno mėnesio tradicinės kinų medicinos ir taidzi kultūros arba kinų kalbos kursams su galimybę apsistoti kinų šeimoje, taip pat dalyvaujant specialioje keturių savaičių programoje kartu su Konfucijaus institutu. Kursai prasideda liepos ir gruodžio mėnesiais, konkrečią datą nustato priimančioji institucija. Norint gauti stipendiją būtina išlaikyti HSK (nesvarbu kokio lygio) ir pateikti tai įrodančius dokumentus. Turintieji X1 arba X2 vizas, pretenduoti negali.

7) Bendradarbiavimo stipendijos

Bendradarbiavimo stipendijas bendrai finansuoja CLEC (Center of Language and Cooperation) ir kitų šalių švietimo skyriai bei universitetai. Registracijos metodai, laiko tarpsniai ir paramos formos pagal šio tipo stipendijas bus atnaujintos tarptautinėje kinų kalbos mokytojų stipendijų paraiškos svetainėje.

8) Stipendija kursams internetu

 • Vienerių akademinių metų kinų kalbos kursas internetu prasideda rugsėjo ir kovo mėnesiais. Kandidatai privalo išlaikyti HSK 3 lygio egzaminą (ne mažiau nei 180 balų), rekomenduojama išlaikyti ir HSKK egzaminą.
 • Vieno akademinio semestro kinų kalbos kursas internetu prasideda rugsėjo ir kovo mėnesiais. Kandidatai privalo išlaikyti HSK (nesvarbu kokio lygio) egzaminą.
 • Dėl specialių kursų internetu kriterijų ir reikalavimų reikia konsultuotis su Konfucijaus institutu.

Kandidatams puikiai išlaikiusiems HSK ir HSKK egzaminus bus suteikiama pirmenybė visų kategorijų stipendijoms.

Paraiškų teikimo tvarka

Internetinė registracija galima nuo 2022 m. kovo 1 d. Tarptautinių kinų kalbos mokytojų stipendijų paraiškų svetainėje (cis.chinese.cn). Prisijungus prie svetainės, reikės nurodyti priimančiąją instituciją; įkelti paraiškos medžiagą internetu; stebėti paraiškos eigą, komentarus ir rezultatus. Stipendijas gavę kandidatai turi susisiekti su priimančiąją institucija, kad galėtų atlikti studijoms Kinijoje reikalingas procedūras. Reikia atsispausdinti stipendijos sertifikatą ir užsiregistruoti priimančioje institucijose dieną, kuri nurodyta priėmimo laiške.

Paraiškų teikimo terminai

 • Programoms, kurios prasideda liepą, kandidatai turi užpildyti paraiškas iki balandžio 15 d., o rekomenduojančios institucijos ir priimančiosios institucijos turi užbaigti peržiūras iki balandžio 25 d.
 • Programoms, kurios prasideda rugsėjį, kandidatai turi užpildyti paraiškas iki gegužės 15 d., o rekomenduojančios institucijos ir priimančiosios institucijos turi užbaigti peržiūras iki gegužės 25 d.
 • Programoms, kurios prasideda gruodį, kandidatai turi užpildyti paraiškas iki rugsėjo 15 d., o rekomenduojančios institucijos ir priimančiosios institucijos turi užbaigti peržiūras iki rugsėjo 25 d.
 • Programoms, kurios prasideda 2023 m. kovo mėnesį, kandidatai savo paraiškas turi užpildyti iki 2022 m. lapkričio 15 d., o rekomenduojančios institucijos ir priimančiosios institucijos turi užbaigti peržiūras iki 2022 m. lapkričio 25 d.

Sprendimai bus priimami remiantis HSK ir HSKK balais ir lygiais bei atsižvelgiant į šalį ir kitus veiksnius. Rezultatai bus paskelbti likus maždaug trims mėnesiams iki studijų pradžios.

Dėl šiuo metu dirbančių kinų kalbos mokytojų ir „Kinų kalbos tilto“ laimėtojų:

 • Šiuo metu dirbantys kinų kalbos mokytojai, kandidatuojantys į stipendijas, gali nepateikti HSK egzamino pažymėjimo, jei pateikiamas darbo įrodymas ir institucijos, kurioje dirbama, rekomendacinis laiškas.
 • „Kinų kalbos tilto“ apdovanojimų gavėjai:
 • Kandidatai, laimėję 2022 m. sertifikatus įvairiuose „Kinų kalbos tilto“ konkursuose, turi pateikti paraiškos dokumentus pagal laimėjimo specifikacijas. Norėdami gauti daugiau informacijos, susisiekite su .

Papildoma informacija

 • Dėl mokymo programų ir kursų sąrašų galite susisiekti su priimančiomis institucijomis.
 • Kandidatai turi būti susipažinę su konkrečiais registracijos kriterijais ir terminais bei pateikti reikiamus dokumentus pagal reikalavimus.
 • Bakalauro, magistro ir doktorantūros studentai kasmet vertinami pagal „Kasmetinės tarptautinės kinų kalbos mokytojų stipendijos vertinimo procedūras“. (Annual Appraisal Procedures of International Chinese Language Teachers Scholarship)
 • Dėl registracijos ir kitais klausimais Covid-19 epidemijos metu galite kreiptis į priimančias institucijas.
 • Studentai, nepraėję medicininės apžiūros, pasitraukę iš studijų įpusėjus, be leidimo neatvykę į mokyklą arba sustabdę studijas, bus diskvalifikuoti.

Stipendijos dydis ir kriterijai

Stipendijų laimėtojams yra padengiamos registracijos, studijų bei pagrindinių mokymosi priemonių, apgyvendinimo universiteto miestelyje išlaidos, kas mėnesį mokama stipendija, taip pat garantuojamas neatidėliotinos medicininės pagalbos paslaugų apmokėjimas ir draudimas skirtas užsienio studentams, studijuojantiems Kinijoje.

Mokesčius už mokslą priimančioji institucija naudoja stipendiją gaunančių studentų mokymui ir kultūrinės veiklos plėtrai.  Studijų internetu stipendijų programos padengia tik mokesčius už mokslą.

Apgyvendinimo mokesčiai yra pagal bendrą priimančios institucijos planą, kad studentams būtų suteikti universiteto miestelio apartamentai (dažniausiai dviviečiuose kambariuose). Studentai taip pat gali gyventi už universiteto ribų, pateikę prašymą ir gavę priimančios institucijos leidimą. Studentai, gyvenantys už universiteto ribų, turi teisę gauti 1000 CNY vienam asmeniui per mėnesį (studijuojantys doktorantūrą) ir 700 CNY kitiems studentams.

Vieno mėnesio stipendija priklauso nuo studijų tipo:

a.   2 500 CNY per mėnesį vienų akademinių metų ir vieno semestro studentams.

b.   3 000 CNY magistro programos studentams.

c.   3 500 CNY doktorantūros studentams

Studentai privalo atlikti priėmimo procedūras kiekvienam semestrui per numatytą laikotarpį, priešingu atvejų stipendija gali būti atšaukta. Studentai įstoję iki 15 mėnesio dienos turi teisę gauti visą to mėnesio išmoką, o tie kurie įstoja po 15 mėnesio dienos – gauna tik pusę sumos. Studijų laikotarpiu kiekvienam studentui, dėl asmeninių priežasčių išvykusiam iš Kinijos ilgiau nei 15 dienų (išskyrus žiemos ir vasaros atostogas), stipendijos mokėjimas neatvykimo metu bus stabdomas. Studentams, kurie dėl asmeninių priežasčių sustabdo studijas ar palieka universitetą arba kuriems priimančios institucijos skyrė drausmines nuobaudas, išmoka nutraukiama paskelbus sprendimą dėl nuobaudos. Pragyvenimo išmoka už studijų baigimo mėnesį bus skiriama praėjus pusei mėnesio nuo priimančios institucijos patvirtintos studijų baigimo datos arba studijų pabaigos dienos.

Kompleksinį sveikatos draudimą perka priimančios institucijos pagal atitinkamas Kinijos švietimo ministerijos nustatytas studijų Kinijoje taisykles. Draudimo mokestis vienam asmeniui yra 160 CNY keturių savaičių studijų studentams, 400 CNY vieno semestro studentams ir 800 CNY per metus studentams, kurie studijuoja ilgiau nei vienerius metus.

 

Paraiškai reikalingi dokumentai

Paraiškų teikėjai turi prisijungti prie savo paskyros Konfucijaus instituto stipendijų puslapyje, užpildyti „Konfucijaus instituto paraiškos formą“ ir prisegti šiuos skenuotus dokumentus:

1.   Paso nuotraukos puslapio kopiją.

2.   HSK ir HSKK pažymėjimų kopijas.

3.   Notaro patvirtinto aukštojo mokslo diplomo ar kito studijas įrodančio dokumento kopiją.

4.   Rekomendacinį laišką ir įsipareigojimo laišką. Magistro programos stipendijai prašymą teikiančių kandidatų rekomendacinius laiškus turi patvirtinti du profesoriai arba docentai (kinų arba anglų kalbomis). Įsipareigojimo laiške kandidatas turi patvirtinit,  kad užsiims kinų kalbos mokymu mažiausiai 5 metus po studijų baigimo (laiškas turi būti parašytas kinu kalba ir pasirašytas).

5.   Pretenduojantys į doktorantūros studijas turi pateikti 3000 žodžių motyvacinį laišką, kuriame atsispindėtų mokslo srities išmanymas bei būtų aprašytas tyrimo projektas.

6.   Paraiškų teikėjai, kuriems yra mažiau nei 18 metų, turi pateikti įpareigotų globėjų Kinijoje dokumentus.

7.   Studentų ir moksleivių kinų kalbos konkurso „Kinų kalbos tiltas“ nugalėtojai turi pateikti stipendijos sertifikatą. Konkurso „Kinų kalbos tiltas“ išankstinių turų savo šalyse nugalėtojai turi pateikti apdovanojimo įrodymą bei konkurso organizatorių rekomendacinius laiškus.

8.   Kinų kalbos mokytojai turi pateikti įdarbinimo pažymėjimą bei institucijų, kuriose dirba, rekomendacinius laiškus.

9.   Teikiantys paraišką stipendijai kinų kalbos dėstymo kitakalbiams magistro programai, privalo pateikti sutikimą, pasirašytą Konfucijaus instituto arba tos institucijos, kurioje paraiškos teikėjas planuoja dirbti.

10. Sveikatos patikrinimo pažyma.

11. Asmens parašo kopija.

12. Kiti dokumentai, kurie yra reikalingi priimančiai institucijai.

Nuotraukų ir asmens parašo kopijos dydis neturi viršyti 300 KB, kiti dokumentai neturi būti didesni nei 2MB. 

 

 Šiuo metu aplikuoti galima tik į nuotolines programas. 

 


Kontaktai

Stipendijų skyrius, Konfucijaus instituto būstinė (Hanban)

Adresas: 129, Deshengmenwai gatvė, Xicheng rajonas, Pekinas, 100088.

Faksas: +86-10-58595727   El.paštas pasiteiravimui: ;

Daugiau informacijos: Konfucijaus instituto stipendijų interneto puslapiuose: http://cis.chinese.cn ir 

https://aseanop.com/confucius-institute-scholarship-2021-fully-funded/

HSK ir HSKK interneto puslapis: http://www.chinesetest.cn

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos