Vieta: VU ekonomikos ir verslo administravimo fakultetas

VU Konfucijaus institutas kviečia į specialaus svečio iš Graikijos Tesalijos universiteto, ekonomikos profesoriaus dr. George Petrakos viešą paskaitą “Regionų ir miestų raida Kinijoje bei palyginimas su Europos patirtimi” (Regional and Urban Developments in China and Comparisons with the European experience).Paskaita vyks lapkričio 27 d., 12 val. VU ekonomikos ir verslo administravimo fakultete, Saulėtekio al. 9, 2-as pastatas, JR8 auditorijoje

Šioje paskaitoje bus siekiama pristatyti Kinijos ir Europos miestų ir regionų sistemų skirtumus bei patirtis, bandant surasti bendrumus dialogui užmegzti. Norint tai pasiekti labai svarbu susieti teorines žinias su praktika pasitelkiant lyginamąsias perspektyvas. Kinija, kaip vėliau patyrusi urbanizacijos procesus, turi galimybę pasikliauti savo miestų kūrimo patirtimis, modeliais bei regionine plėtra, kurių neturėjo pirmieji industrinio pasaulio kūrėjai, įskaitant ir Europą. Nors Europos ir Kinijos urbanistikos sistemos ilgą laiką be reikšmingos sąveikos plėtėsi nepriklausomai viena nuo kitos, visgi savo erdvinės ekonominės organizacijos požiūriu galima rasti nemažai įdomių panašumų. Šie urbanistiniai procesai vyko nepaisant populiacijos skirtumų, žemės ir išteklių, integracijos į pasaulio ekonomiką tipo ir laipsnio, taip pat jų politinio ir ekonominio konteksto skirtumų. Ši tema tampa vis aktualesne ir svarbesne, nes Europa ir Kinija naujojo „Šilko kelio“ projekto dėka neišvengiamai suartės tiek ekonomiškai tiek kultūriškai. Todėl, žvelgiant iš šios perspektyvos, svarbu suprasti, kaip prekybos ir investicijų srautai, vystomi įgyvendinant „Kelio ir juostos“ strategiją, paveiks Europos ir Kinijos erdvinę organizaciją.

George Petrakos yra ėjęs Tesalijos universiteto rektoriaus, Graikijos ekonomikos ir plėtros ministerijos generalinio sekretoriaus investicijoms ir plėtrai bei Europos regioninių mokslo asociacijos (ERSA) viceprezidento pareigas. Jis apsigynė ekonomikos mokslų daktaro laipsnį Arizonos valstijos universitete (JAV) ir turi didelę mokslinių tyrimų ir publikavimo patirtį miesto ir regiono ekonomikos, plėtros, tarptautinių ekonominių santykių ir Europos integracijos srityse. Šiuo metu jo tyrimai daugiausiai koncentruojasi ties Europos ir Kinijos erdvinės struktūros ir miestų bei regionų dinamikos lyginamąja analize.
Paskaita vyks VU ekonomikos ir verslo administravimo fakultete, Saulėtekio al. 9, 2-as pastatas, JR8 auditorijoje.  Paskaita bus skaitoma anglų k.