Tang 唐 (618-907) dinastijos periodas Kinijos kultūrinėje atmintyje išliko kaip kinų poezijos aukso amžius. Šioje paskaitoje aptarsime poezijos svarbą kinų raštijoje bendrai bei susipažinsime su keletu svarbiausių Tang dinastijos poezijos bruožų, populiarių temų ir įvaizdžių.

Klasikinės kinų poezijos skambesį bandysime pajusti originalo kalba skaitydami trijų didžiųjų to laikotarpio poetų — Li Bai 李白, Du Fu 杜甫 ir Wang Wei 王維 — eilėraščius bei jų vertimus į lietuvių kalbą.

Spalio 12 d. 17:30 val. paskaitą skaitys ir kinų poeziją pristatys doc. dr. Vytis Silius.

Renginys vyks VU Konfucijaus instituto Didžiojoje Konfucijaus auditorijoje, adresu M. K. Čiurlionio g. 21.

Vaizdo klipas kaip rasti auditoriją: https://youtube.com/shorts/vfU3t7VDQj4?feature=share

Įėjimas laisvas, be registracijos.

Dėl detalesnės informacijos, kreipkitės