Spalio 15 d. 15 val. kviečiame į VU Konfucijaus instituto organizuojamą viešą nuotolinę paskaitą, kurią skaitys mūsų partnerio universiteto – Rytų Kinijos edukologijos universiteto – profesorius Dr. Chen Maoqing. Paskaita vyks anglų kalba.

Viljamas Šekspyras (1564–1616) – neginčijamai vienas garsiausių anglų poetų ir dramaturgų, kurio vardas skamba ir šiandien, o tokios tragedijos kaip “Romeo ir Džuljeta”, “Hamletas” tapo įkvėpimu viso pasaulio režisieriams bei filmų kūrėjams. O ar žinojote, kad Kinija tuo pačiu laikotarpiu turėjo “savąjį Šekspyrą”?

Tang Xianzu (Tāng Xiǎnzǔ 汤显祖), gyvenęs 1550-1616 metais, žinomas kaip “Kinijos Šekspyras”, sukūręs dramos šedevrų „Ličuano sapnų tetralogiją“ (临川四梦) – „Purpurinis plaukų segtukas“ (紫钗记), „Bijūnų paviljonas“ (牡丹亭), „Pietinės šakos užrašai“ (南柯记) ir „Sapnas Handane“ (邯郸记), kurios iki šių dienų yra plačiai studijuojamos, inscenizuojamos ir rodomos žiūrovams įvairiose pasaulio scenose.

Tiek Tang Xianzu, tiek ir V. Šekspyras savo kūriniuose nagrinėjo universalius motyvus, tokius kaip meilė ir aistra (kraujomaiša, galios troškimas), tačiau savo pjesėse šiuos motyvus perteikė per savitus suvokimo principus. Šie iškilūs dviejų skirtingų regionų kūrėjai gyveno XVI–XVII a. sandūroje, kūrė būdami toli vienas nuo kito, tačiau jų dramos kūriniams būdinga panaši problematika, simboliais tapę herojiški veikėjai, meilė iškalbai ir poetinei lyrikai. Šioje paskaitoje bus aptariami dviejų dramaturgų kūrybos skirtumai, atsižvelgiant į jų kultūrinę kilmę bei laikotarpį, kuriame jie kūrė.

Paskaitos pranešėjas – Dr. Chen Maoqing, Rytų Kinijos edukologijos universiteto Užsienio kalbų fakulteto Anglų kalbos katedros dramos profesorius, kaip kviestinis mokslininkas pagal Fullbright programą atlikęs tyrimus Kalifornijos universitete Irvine (2013–2014 m.). Dr. Chen 2016–2019 metais ėjo direktoriaus iš Kinijos pusės pareigas Oregono universiteto Konfucijaus institute JAV. Profesorius yra dviejų monografijų autorius: „Sapnas dramoje: Tang Xianzu ir Viljamo Šekspyro komparatyvistinė studija” (Dream in Drama: A Comparative Study of Tang Xianzu and William Shakespeare (Beijing: Foreign Languages Press, 2008) bei „Kinų operos sklaida ir recepcija Havajuose” (The Dissemination and Reception of Chinese Opera in Hawaii (Beijing: China Theatre Press, 2021).

Jis paskelbė dešimtis straipsnių, tarp jų „Incestas, zoofilija ir valdžios troškimas Tang Xianzu ir Šekspyro kūryboje“ (Incest, Zoophilia and Lust for Power in Tang Xianzu and Shakespeare), atspausdintą žurnale Partial Answers: Journal of Literature and the History of Ideas (A& HCI, kurį leidžia Johns Hopkins University and The Hebrew University of Jerusalem, Vol. 14, Nr. 2, birželis 2016).

Paskaita vyks anglų kalba Zoom platformoje:

Vilnius university Confucius institute is inviting you to a scheduled Zoom meeting.

Topic: Public lecture: Love and Lust in Tang Xianzu and Shakespeare

Time: Oct 15, 2021 03:00 PM Helsinki