Paskaitų cikle „Kiniško budizmo tekstai“ bus kalbama apie kinišką budizmą, remiantis penkių itin reikšmingų budistinių tekstų rinkinių turinio, idėjų bei įtakos kiniškai kultūrai pristatymu. Paskaitas veda Rytų filosofinių sistemų ir religijų tyrinėtojas, filosofijos mokslų dr. Tadas Snuviškis.

Antroje paskaitoje lapkričio 16 d. 18:00 val. bus nagrinėjamos „Tyrosios žemės sūtros“, kuriose kalbama apie atjautų Budą Amitābhą („neišmatuojamą šviesą“), garantuojantį jo pasekėjams atgimimą be kančios ir netobulumų sklidinoje „tyrojoje žemėje“ 淨土. Iki šiol Kinijoje dažniausiai budizmas atpažįstamas garsiai ištarus Budos Amitābhos vardą – Āmituófó 阿彌陀佛, kas nurodo ir į pagrindinę „Tyrosios žemės“ sūtrų rekomenduojamą praktiką, nuolatinį Budos vardo atsiminimą (念佛). Kviečiame dalyvauti nuotolinėje paskaitoje.

VU Konfucijaus institutas is inviting you to a scheduled Zoom meeting.

Topic: Kiniško budizmo tekstai 2: Tyrosios žemės sūtros 淨土三部經

Time: Nov 16, 2022 06:00 PM Helsinki