Lapkričio 1 d. Zhengzhou vyko tarptautinis 12-asis gimnazistų konkursas „Kinų kalbos tiltas“, kuriame jau trečiąjį kartą dalyvavo ir Lietuva. Šiai metais mūsų šaliai atstovavo Vilniaus Jėzuitų gimnazijos gimnazistė Austėja Obolevičiūtė. Konkursas „Kinų kalbos tiltas“ yra skirtas užsienio gimnazijų studentams, kur Kinijoje jaunus talentus iš viso pasaulio suburia ir apjungia kinų kalba.

Šiandieniniam jaunimui, kuris auga multikultūrinėje aplinkoje, tokie konkursai ypač naudingi, nes čia jie ne tik sutinka bendraminčių, susidraugauja, mokosi vieni iš kitų, bet ir iš arti susipažįsta su kinų kultūra.

mmexport1572855520421

Konkursas organizuojamas Konfucijaus institutų būstinės Hanban bendradarbiaujant su vietinėmis institucijomis, bei transliuojant gyvai per Kinijos televizijos kanalus. Šiais metais po pirmojo pusfinalio iš 120 dalyvių buvo atrinkti 30 geriausių. Finale susirungė penki geriausiai pasirodę dalyviai iš skirtingų kontinentų – Zhao Jiaru iš Australijos, Gu Siyuan iš Nigerijos, Zheng Yanke iš Italijos, Liu Chenhuang iš Indonezijos ir Qiu Meigu iš JAV, kurie remdamiesi savo šalių kultūrinėmis ypatybėmis, pateikė nuostabius pasirodymus.

Nors mūsų lietuvaitė į finalinį etapą nepateko, tačiau džiaugiamės, jog tokio masto renginyje nuskambėjo ir Lietuvos vardas. Dėkojame Austėjai, atstovavusiai mūsų šalį, o pati mergina apie šią patirtį kalba:

„Kinų kalbos tiltas“ yra nuostabi galimybė susipažinti su įvairių kultūrų žmonėmis iš viso pasaulio. Buvo ypač įdomu stebėti žiniasklaidos darbą, pačiai dalyvauti televizijos laidoje bei matyti, kaip užkulisiuose vyksta darbas už kamerų. Aplankėme įspūdingus kultūrinius objektus Pekine ir Zhengzhou (Henan). Labai džiaugiuosi apsilankiusi Shaolin šventykloje. Mokyklose ir universitete dalyvavome veiklose, taip plėsdami žinias ne tik apie kultūrą bei kalbą, bet ir apie įprastą žmonių gyvenimą Kinijoje“.

mmexport1572855456445

Tikimės, jog tokios patirtys dar labiau paskatins mūsų gimnazistus dalyvauti šiame konkurse. Juk čia atsiveria puiki galimybė ne tik pažinti Kiniją, bet ir bendraujant užmezgamas ryšys su bendraminčiais ir tuo pačiu pasaulyje garsinamas Lietuvos vardas.