Liepos 19-22 d. trys Lietuvos miestai - Vilnius, Kaunas bei Alytus, pasitiko vieną žymiausių Kinijos smuikininkų, N. Paganini konkurso nugalėtoją, smuikininką Mengla Huang.

smuikas

Šių metų liepos 19-22 d. bendradarbiaujant su Lietuvos nacionaline filharmonija bei Čiurlionio kvartetu, kartu su vienu žymiausių Kinijos smuikininkų Mengla Huang, buvo surengti 4 koncertai. Ryškiausias Kinijos smuikininkas Europoje dėmesį į save atkreipė būdamas 22 m. Kritikai pažymi įspūdingą M. Huang techniką, kuri leidžia atskleisti sudėtingiausių partitūrų grožį. O publika - nuo Pekino iki Kopenhagos - atlikėją palydi palaikymo šūksniais ir stovimomis ovacijomis. Į sceną M. Huang žengė drauge su savęs vertu partneriu - Čiurlionio kvartetu, ir trumpam nukėlė klausytojus į barokiškąjį J. S. Bacho pasaulį bei kerinčią N. Paganini epochą.

Tai vienas ryškiausių šiandieninės pasaulinės scenos smuikininkų, 49-ojo Paganini konkurso laureatas, daugkartinis konkursų prizininkas, laimėjęs Paganini smuikininkų konkurso aukso medalį ir specialųjį prizą už geriausią interpretaciją, dėl to dažnai vadinamas „Rytų Paganini“.

„Žiniasklaida mėgsta mane įvardyti Rytų Paganiniu. Toks titulas - didelė garbė, tačiau dar didesnė atsakomybė”, - sako pirmą kartą Lietuvoje viešintis Mengla Huang.

Koncertai vyko pagrindiniuose tuo metu vykusiuose vasaros festivaliuose Lietuvoje:

• Liepos 19 d. Kauno filharmonijoje „Pažaislio muzikos festivalyje“
  • Liepos 21 d. festivalyje „Muzika Jašiūnų dvare“ bei Alytaus šv. Angelų sargų bažnyčioje „Dainavos šalies muzikos festivalyje“
  • Liepos 22 d. Vilniaus šv. Kotrynos bažnyčioje „Šv. Kristupo festivalyje“

Programoje skambėjo Johann Sebastian Bach, Niccolo Paganini bei paties solisto Mengla Huang muzika.

Atlikėjai:

Solistas MENGLA HUANG (smuikas, Kinija)

ČIURLIONIO KVARTETAS:

JONAS TANKEVIČIUS (I smuikas)

DARIUS DIKŠAITIS (II smuikas)

GEDIMINAS DAČINSKAS (altas)

GLEB PYŠNIAK (violončelė)