Vilniaus universiteto Konfucijaus instituto kvietimu Lietuvoje viešėjo prof. Geir Sigurðsson, kuris viešų paskaitų cikle dalijosi žiniomis apie religingumą ir religijas kinų kultūroje.

Geir Sigurðsson – Islandijos universiteto Kinijos studijų profesorius, kurio mokslinių tyrimų dėmesys skiriamas Kinijos ir lyginamajai filosofijai, ypatingai konfucianizmui ir daoizmui.

imgonline com ua Compressed qdh0EbNtZtn

Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto sinologijos programos kurso studentai bei visi, kurie domisi religingumu ir religijomis kinų kultūroje, viešų paskaitų ciklo metu buvo supažindinti su kinų kultūros religijų ypatybėmis, religiniais judėjimais bei kokios užsienio religijos buvo įtvirtintos kinų kultūroje.

Viešų paskaitų ciklo metu buvo nagrinėjami šie klausimai:

• What sort of features distinguish Chinese religions or religiosities from those belonging to the Judeo-Christian tradition?
• How have religious movements fared in Chinese society throughout the ages and in modernity?
• What foreign religions have managed to establish themselves in the Chinese cultural area and how?

Taip pat viešų paskaitų ciklas apėmė šias temas:

1. Chinese ‘Religiosities’ and the Changing Status of Religious Movements in China’s Recent History.
    2. ‘Popular’ or ‘Diffused’ Religion in China.
    3. Buddhism’s Quiet Partner: Daoism and Its Current Revival in China.
    4. Successful Outsiders? Imported Religions in the Chinese Cultural Sphere.

imgonline com ua Compressed K6uNhJPhLr5

Dėkojame visiems susirinkusiems bei profesoriui Geir Sigurðsson už puikias paskaitas.