2017 metų kovo 30d. Vilniaus paveikslų galerijoje vyko tarptautinės dailės parodos „Nikolajus Rerichas ir Latvija“ paskaitų ciklo pirmasis renginys - Vilniaus universiteto Konfucijaus instituto direktoriaus prof. habil. dr. Audriaus Beinoriaus paskaita „Pulkininkas N. V. Kordaševskis: lietuviškas pėdsakas N. Rericho transhimalajų ekspedicijoje“.

Paskaitos metu pranešėjas apžvelgė Nikolajaus Rericho transhimalajų ekspedicijos 1927–1928 m. istorinį, politinį ir kultūrinį kontekstus. Remdamasis istoriniais šaltiniais ir ano meto fotografijomis nagrinėjo klausimus: kokie buvo šios kelionės tikslai, reikšmė ir rezultatai; kas siejo nuo Kauno apylinkių kilusį dvarininką, carinės Rusijos armijos atsargos pulkininką Nikolajų Kordaševskį (1877–1945) su garsiąja Rerichų šeima, kaip jis pateko į negausių ekspedicijos dalyvių gretas ir kaip susiklostė tolesnis jo likimas?