Paskaitoje buvo apžvelgta skulptūros ir taikomosios dailės raida imperinėje Kinijoje. Didžiausias dėmesys skirtas Tang epochos (618–907) mažosios skulptūrinės plastikos keramikai, dekoruotai trijų spalvų glazūra (sancai), kurios ritualinė paskirtis glaudžiai siejasi su pomirtinio gyvenimo kultu, tekstilės, kostiumo ir juvelyrikos meninės formos ypatumams.

Naudojant vaizdinę medžiagą, kaip kitos kultūros pažinimo priemonę, plačiau aptarti Tang dinastijos laikų sancai meistrų meno kūrinių personažų ir siužetinių scenų vaizdavimo būdai, kartu atskleidžiant kinų moterų kostiumo grožį, audinių raštus, ryškiausias papuošalų, įmantrių šukuosenų ir kosmetikos madų tendencijas.

10534 800 600 2

10531 800 600 2

10533 800 600 2

Ši vykusi paskaita yra nemokamų renginių ciklo KINŲ MENO TRADICIJOS dalis – organizuojamo Vilniaus universiteto Konfucijaus institutui bendradarbiaujant su Taikomosios dailės ir dizaino muziejumi. Renginys skirtas parodai „Šilko kelias. Senoji Kinijos dailė“.

10535 800 600 2