VU Konfucijaus instituto šešerių metų jubiliejaus proga, lapkričio 21 – 24 dienomis vyko Kinų kultūros savaitės renginių ciklas. Jo metu svečiai turėjo unikalią progą iš arčiau susipažinti su Konfucijaus instituto veikla bei išklausyti užsienio universitetų dėstytojų vedamų paskaitų.

Lapkričio 21d. profesorius iš Pietų Kinijos pedagoginio universiteto, šiuo metu dirbantis Latvijos universiteto Konfucijaus instituto direktoriumi Shang Quanyu skaitė paskaitą apie Gandhi studijas Kinijoje „Gandhi Studies in China: An Overview of the Century-Long Saga“. Kinų kultūroje konfucianizmas paklojo politikos ir žmonių socialinio bendravimo pagrindus. Indijoje tą patį veiksmą atliko Mahatma Gandhi. Profesoriaus nuomone, abu mokymai atskleidžia unikalias pasaulėžiūros perspektyvas, kurios vienaip ar kitaip per istoriją koreliavo tarpusavyje. Paskaita buvo skirta atskleisti kinų mokslininkų susidomėjimo Gandhi mokymu svyravimus ir to priežastis.

Lapkričio 22 dieną Kinų kultūros savaitės svečias Latvijos universiteto Konfucijaus instituto direktorius prof. Pēteris Pildegovičs pristatė savo ilgamečio darbo rezultatą – Latvių-kinų, kinų-latvių kalbų žodyną. Sklandžia lietuvių kalba profesorius klausytojus supažindino su žodyno sudarymo eiga, specifika ir sunkiausiomis užduotimis. Taip pat ponas Pildegovičs maloniai su visais pasidalino savo asmenine patirtimi, papasakojo kodėl pradėjo domėtis kinų ir lietuvių kalbomis.

Lapkričio 23 dieną Vilniaus universiteto Didžiojoje Auloje vyko Konfucijaus instituto šešerių metų jubiliejų vainikuojantis tradicinės kinų muzikos koncertas. Žiūrovus stebino žymiausi kūriniai, atliekami tradiciniais kiniškais ir klasikiniais vakarietiškais muzikos instrumentais. Lietuvoje studijuojančių muzikos specialybės studentų iš Kinijos pasirodymų atėjo pasiklausyti garbingi svečiai – ambasadorius Lietuvoje J.E. Wei Ruixing. Visus žiūrovus nepaprastai nustebino gausus kinų studentų choras sudainavęs lietuvišką liaudies dainą „Pempel, pempel“ bei Vilniaus universiteto studentai prisijungę kartu atlikti vieną žymiausių kinų dainų "茉莉花" (lt. Jazmino žiedas).

Lapkričio 24 dieną kinų kultūros savaitę užbaigė kaligrafijos kūrybinės dirbtuvės, kurias vedė kaligrafė Geng Lin iš Liaoning universiteto. Dalyviai buvo supažindinti su kaligrafijos priemonėmis ir įvairiais rašymo stiliais. Po trumpos įžangos klaudytojai gavo progą išbandyti Han dinastijoje susiformavusį kaligrafijos stilių lìshū. Kaligrafė neatsitiktinai parinko hieroglifą 果 reiškiantį vaisių, tai lyg kiekvieno mūsų veiksmo rezultatas. Susirinkusieji džiaugiasi savo „vaisius“ galėję parsinešti namo bei dėkoja Geng Lin už nepamirštamą paskaitą.

Kviečiame nepraleisti VU Konfucijaus instituto naujienų ir apsilankyti ateityje organizuojamuose renginiuose!