Šių metų gegužės 9 d. Vilniaus universitete vyko pirmas Lietuvoje kinų kalbos konkursas “Kinų kalbos tiltas.” Tai yra didelio masto konkursas kinų kalbos studentams remiamas Konfucijaus institutų būstinės (Hanban) ir pasaulyje jau vyksta nuo 2002 m. Nuo tada, maždaug  400 000 dalyvių iš daugiau kaip 90 pasaulio šalių išbandė savo kinų kalbos bei kultūros žinias konkurse, o virš 1300 studentų, kurie pasirodė geriausiai savo šalyse, turėjo galimybę varžytis finaliniuose konkurso turuose Kinijoje.

„Kinų kalbos tilto“ tikslas – skatinti studentų iš viso pasaulio entuziazmą mokytis kinų kalbos, kultūros ir stiprinti Kinijos kultūros supratimą tarptautinėje arenoje. Šio konkurso pavadinimas simbolizuoja kuriamus tiltus tarp Kinijos ir pasaulio studentų. Laimėtojai iš kiekvienos šalies turi galimybę nuvykti į Kiniją ir gauti stipendijas tęsti savo studijas Kinijoje.

Dalyviai be savo kinų kalbos ir Kinijos kultūros žinių taip pat demonstravo ir savo talentus. Studentai iš trijų universitetų (Vilniaus universiteto, Vytauto Didžiojo universiteto ir Mykolo Riomerio universiteto) pademonstravo savo kaligrafijos, poezijos skaitymo, dainavimo ir grojimo gitara įgūdžius. Nugalėtoju tapo Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centro trečiakursis studentas Andrius Vilkas. Antrą vietą užėmė Giedrius Šapokas, trečią – Vykintas Narkevičius, abu iš Vilniaus universiteto orientalistikos centro. Renginyje taip pat dalyvavo Vilniaus universiteto prorektorė prof. Nijolė Radavičienė, o nugalėtoją sveikino Kinijos Liaudies Respublikos ambasadorius Lietuvoje J.E. Wei Ruixing.

Pirmasis „Kinų kalbos tilto“ konkursas Lietuvoje, suteikiantis studentams galimybę patobulinti kinų kalbos ir kultūros žinias bei laimėti kelionę į Kiniją ir gauti finansavimą tolimesnėm studijom, buvo organizuojamas VU Konfucijaus Instituto ir finansuojamas Kinijos ambasados.

10467 800 600 2