2014 m. birželio 16 d. oficialiai įkurtas pirmasis Vilniaus universiteto Konfucijaus instituto mokymo kabinetas Vytauto Didžiojo universitete, Kaune. Kai Konfucijaus instituto direktorė prof. Zhang Donghui bei VDU Viešųjų ryšių prorektorė prof. Auksė Balčytienė kartu VDU pagrindiniame pastate atidengė Konfucijaus instituto mokymo kabineto lentelę, VDU Azijos studijų centro, Humanitarinių mokslų fakulteto bei Užsienio kalbų instituto dėstytojai bei studentai palydėjo šį momentą džiaugsmingais aplodismentais.

VDU yra žymus Lietuvos laivųjų menų universitetas, turintis daugiau nei 90 metų istoriją, skatinantis vystyti šiltą, laisvą ir nuoširdų tarpusavio bendradarbiavimą bei humanizmo dvasią akademinių tyrimų ir švietimo srityse. Šiandien VDU jau yra sudaręs dvišales bendradarbiavimo sutartis akademinių mainų, tyrimų bei švietimo srityse su daugiau nei 120 mokslo institucijų iš 40 valstybių. Taigi Konfucijaus instituto mokymo kabineto įsteigimas VDU turi didelę prasmę.

Atstovaudama Vytauto Didžiojo universitetą prof. Auksė Balčytienė sveikino su Konfucijaus instituto mokymo kabineto įkūrimu bei apžveldė kinų kalbos mokymosį VDU palaipsnį vystymąsi, dėkojo už atvykusių Konfucijaus instituto mokytojų ir savanorių uolų darbą bei išreiškė savo viltis, kad bus vis daugiau norinčiųjų pažinti Kinijos kultūrą bei mokytis kinų kalbos Konfucijaus institute ir Konfucijaus instituto mokymo kabinete. Prof. Zgang Donghui Vilniaus universiteto konfucijaus instituto vardu nuoširdžiai padėkojo už Vytauto Didžiojo universiteto bendradarbiavimą bei palaikymą ir dar kartą patvirtino Konfucijaus instituto mokymo kabineto įsteigimo Kaune svarbą. Ji taip pat tikisi, kad ši atsiradusi galimybė dar labiau sustiprins kinų kalbos mokymo sistemingumą bei tvarumą. Zhang Donghui sakė, kad ateityje Konfucijaus instituto mokymo kambarys galės plėsti kinų kalbos paslaugas ir kultūrinius mainus Kaune. VDU Azijos studijų centro vadovas dr. Aurelijus Zykas, Humanitarinio fakulteto dekanė prof. dr. Ineta Dabašinskienė ir Užsienio kalbų instituto direktorė prof. Nemira Mačianskienė išreiškė padėkas dėl mokymo kabineto įsteigimo. Jie mano, kad vis daugiau studentų domėsis kinų kalba ir tikisi, kad mokysis jos dar sistematiškiau, šis Konfucijaus institutko mokymo kabineto įkūrimas yra tam puiki proga.

9876 800 600 2