Sidebar

Panevėžio miesto dailės galerijoje vykusioje dailininkės ir Vilniaus universiteto Konfucijaus instituto dėstytojos Dalios Dokšaitės paskaitoje „Kinų kaligrafija“ ir kūrybinėse dirbtuvėse susirinkusieji turėjo galimybę susipažinti su savitu Rytų Azijos raštu ir jo rašymo subtilybes atskleidžiančia kaligrafija. Hieroglifas – ne tik rašytinės kalbos simbolis, bet ir raktas padedantis atrakinti subtilaus Rytų Azijos meno duris.

Kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavę žmonės patys įsitikino, kad kaligrafijos menas ne toks ir paprastas, suprato kiek daug pastangų reikia, jog įvaldytum bent pradmenis. Kaligrafijoje vien taško užrašymas turi 30 skirtingų būdų. D. Dokšaitė, lietuvių tapytoja, kurianti xieyi stiliumi ir populiarinanti kaligrafijos meną, jau daug metų žengia Rytų Azijos ir baltų kultūros keliais. O kiek prisilies prie to susirinkusieji, priklausys nuo kiekvieno iš jų, nes kaligrafijos tema yra be galo plati, teigė menininkė.

 

Paskaitos dalyviai džiaugėsi, kad jos metu turėjo galimybę išgirsti naujų ir įdomių žinių apie kaligrafiją, išbandė savo sugebėjimus rašydami hieroglifus ant paprasto ir ryžių popieriaus, bei kartu paniro į meditaciją.

 

„Džiugu, kad šis renginys sulaukė tokio susidomėjimo. Matant su kokiu kruopštumu ir atkaklumu dalyviai bandė specialius kaligrafijos įrankius ir priemones, norėdami išgauti reikiamus virpesius, linijas, kokie visi buvo susikaupę, buvo akivaizdu, kad ši programa naudinga ir reikalinga panevėžiečiams,“ – sakė projekto „Paslaptingoji Kinija“ vadovė, Dailės galerijos parodų koordinatorė-fondų saugotoja Rasa Stružienė.

 

9075 800 600 2

9075 800 600 2

9075 800 600 2

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos