Paskaitų cikle „Kiniško budizmo tekstai“ bus kalbama apie kinišką budizmą, remiantis penkių itin reikšmingų budistinių tekstų rinkinių turinio, idėjų bei įtakos kiniškai kultūrai pristatymu. Paskaitas veda Rytų filosofinių sistemų ir religijų tyrinėtojas, filosofijos mokslų dr. Tadas Snuviškis.

Trečioji paskaita skirta „Budos girliandos sūtrai“,

kuri yra vienas ilgiausių budistinių tekstų. „Budos girlianda“ – tai eilė regėjimų iš Budos (ar kitų jo mokinių) perspektyvos, atskleidžianti ilgo bodhisattvos kelio praktikos etapus ir kartu visatos prigimtį, kuri yra patiriančios reiškinius sąmonės ir jų prigimties – tuštumos persiklojimas. Vienas aukščiausių šiame praktikos kelyje suvokiamų dalykų yra tai, kad dėka tuštumos kiekvienas pasirodantis reiškinys yra sąlygojamas visumos reiškinių, o visuma sąlygojama kiekvieno jį sudarančio reiškinio.

Lapkričio 23 d. 18:00 val. kviečiame klausytis trečiosios nuotolinės paskaitos iš ciklo "Kiniško budizmo tekstai".

VU Konfucijaus institutas is inviting you to a scheduled Zoom meeting.

Topic: Kiniško budizmo tekstai 3: Budos girliandos sūtra 大方廣佛華嚴經

Time: Nov 23, 2022 06:00 PM Helsinki