Paskaitų cikle „Kiniško budizmo tekstai“ bus kalbama apie kinišką budizmą, remiantis penkių itin reikšmingų budistinių tekstų rinkinių turinio, idėjų bei įtakos kiniškai kultūrai  pristatymu. Paskaitas veda Rytų filosofinių sistemų ir religijų tyrinėtojas, filosofijos mokslų dr. Tadas Snuviškis.

Pirmoje paskaitoje lapkričio 9 d. 18 val. gvildensime, ko gero, garsiausią ir įtakingiausią kiniško budizmo tekstą – „Lotoso sūtrą“. Šis yra pagrindinis daugelio budistų ne tik Kinijoje, bet ir visoje Rytų Azijoje skaitomas ir išskirtinai gerbiamas tekstas. „Lotoso sūtroje“ vaizdingais pasakojimais atskleidžiama visų gyvų būtybių geba tapti Budomis, istorinio Budos Śākyamuni praamžiškumas bei jo mokymo subtilybės sumaniais metodais.

VU Konfucijaus institutas is inviting you to a scheduled Zoom meeting.

Topic: Kiniško budizmo tekstai 1: Lotoso sūtra 妙法蓮華經

Time: Nov 9, 2022 06:00 PM Helsinki