Kovo 24 d. 18 val. kviečiame į viešą nuotolinę paskaitą „Bodhisattvos idealas Kinijoje: istorija ir dabartis“.
Šioje paskaitoje bus aptartos bodhisattvos idealo ištakos Indijoje, šios idėjos kelionė į Kiniją ir įsigalėjimas ten.
Pasižiūrėdami į pamatinius Mahajanos budizmo tekstus, nubrėšime gaires Bodhisattvos praktikai, aptarsime šios praktikos supratimą čan (Jap. zen) ir kitose kiniškose budizmo tradicijose.

Apibendrindami pažvelgsime į tai, kokį įspaudą šis unikalus reiškinys paliko Kinijos bei kitose Rytų Azijos kultūrose, kokie šio budistinio idealo pasireiškimai ir atspindžiai yra sutinkami modernybėje.

Paskaitą skaitys Eötvöso Lorándo universiteto (Vengrija) doktorantas, kiniško budizmo tyrinėtojas Gediminas Giedraitis.

Paskaita vyks Zoom platformoje ir bus įrašinėjama. Kviečiame jungtis čia:

Dėl detalesnės informacijos kreipkitės