Tarptautinės kinų kalbos dienos proga, kviečiame visus besidominčius kinų kultūra susipažinti su kinų kalba. Ar žinote, kodėl kinų kalba dažnai vadinama „mandarinų“? Kaip ir iš ko sudarytas jos raštas?

Kaip kinai renka hieroglifus kompiuteriu ar mobiliuoju telefonu? Į šiuos ir daugiau klausimų atsakymus rasite VU Azijos ir transkultūrinių studijų instituto lektorės Onutės Jankauskaitės pirmoje įvadinėje paskaitoje.  Čia taip pat sužinosite, kaip kalba daro įtaką kinų pasaulio supratimui ir prietarams. Lektorė pasiruošusi pademonstruoti, kaip į kinų kalbą išversti lietuviškus vardus ir pristatyti, kaip sudaromi tarptautinių prekių ženklų pavadinimai, o kur dar laukia daugiau įdomybių... Ir jau po pirmos pažinties bus atskleistas kinų kalbos žavesys!

Paskaita vyks lietuvių kalba.

Junkimės nuotoliniu būdu:

VU Konfucijaus Institutas is inviting you to a scheduled Zoom meeting.

Topic: Susipažinkime: jos didenybė - kinų kalba

Time: Apr 20, 2021 12:00 PM Helsinki