Kvėpavimas yra vienas iš pagrindinių rytų praktikų aspektų ir taip pat turi labai didelę reikšmę tradicinėse kiniškose praktikose kaip čigong ir taidzi. Balandžio 8 d. Konfucijaus institutas organizuoja paskaitą sveikatos tema „Respiracinė sistema ir kvėpavimo metodai”. Ją skaitys Liang Wenming, kuris yra Pekino sporto universiteto absolventas,

daugkartinis Kinijos ušu varžybų prizininkas, 2006 m. Kinijos nacionalinio ušu čempionato taidzi rungties čempionas, pirmos klasės taidzi instruktorius, čigongo arbitras, Vilniaus universiteto Konfucijaus instituto tradicinių kiniškų mankštų instruktorius, šiuo metu ir Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro doktorantūros studentas.

Pagrindinis šios paskaitos tikslas yra supažindinti klausytojus su kvėpavimo sistema ir skirtingais kvėpavimo metodais bendrai. Čia taip pat turėsite galimybę išbandyti sąmoningą ir diafragminį kvėpavimą.