Šiais metais Žaliojo arklio metai, pagal kinų kalendorių, buvo sutikti net keliose mokyklose.

Pirmiausia juos pasitiko Panevėžio gamtos mokyklos mokinukai, kuriems apie šventimo tradicijas pasakojo Vilniaus universiteto Konfucijaus instituto projektų vadovė Vilma Šniukštaitė, o kiniškai prie pasakojimo prisidėjo ir dovanas dalijo VU Konfucijaus instituto direktorė profesorė Zhang Donghui. Po paskaitos vaikai smagiai pabendravo su profesore, gavo sėkmę reiškiančius antspaudus ant rankyčių.

Vėliau Naujus metus pasitiko ir Vilniaus Mikalojaus Daukšos vidurinės mokyklos mokiniai. Visus dalyvius ir svečius sveikino Kinijos Liaudies Respublikos ambasadorius ir VU Konfucijaus instituto direktorė profesorė  Zhang Donghui, pasirodymą surengė mokyklos folkloro ansamblis „Bruknelė“ (vadovė – mok. Lina Veiverienė) ir jaunučių choras „Karuselės“ (vadovė – mok. Stasė Skurulskienė). Be šių gražių pasirodymų taip ant scenos įspūdingą pasirodymą surengė ir Lietuvos tradicinio ušu asocijacija „Shaolin“ ir sveikatingumo draugija „Tai Či“. Po koncerto svečiai apsilankė Kinų kalbos ir kultūros studijoje.

9423 800 600 2