Sidebar

Sveikiname su Rudens vidurio švente! 中秋节快乐!

Šiandien Kinijoje ir kitose Rytų Azijos šalyse yra švenčiama viena iš svarbiausių švenčių metuose - Rudens vidurio šventė. Kadangi kinai švenčia pagal mėnulio kalendorių, dėl šio kalendoriaus ypatumų kiekvienais metais daugumos festivalių ir švenčių datos skiriasi.

Pavyzdžiui praetais metais Vidurio rudens šventė vyko rugsėjo 13-ą dieną, o šiais metais - jau spalio 1-ąją. 

Vidurio rudens festivalis yra šeimos šventė, todėl Kinijoje prieš šventės dieną prasideda didelė migracija - žmonės grįžta į gimtinę aplankyti tėvų ir giminaičių. Žinoma, tuščiomis rankomis namo negrįžtama - tradiciškai priimta dovanoti mėnulio pyragėlius 月饼 (yue bing). Mėnulio pyragėliai išsiskiria savo gražia išvaizda - ant pyragėlio dažnai galima išvysti hieroglifus, įvairius raštus ir pan. Tradiciniai pyragėliai dažniausiai yra įdaromi kiaušinio tryniu, raudonųjų pupelių arba lotoso sėklų pasta. Tačiau pastaraisiais metais galima atrasti ir šokolado, žaliosios arbatos ar net sūrio pyrago skonio mėnulio pyragaičių. 

Sakoma, kad šią dieną mėnulis yra pats didžiausiais ir pilniausias, todėl nepraleiskite progos pasigrožėti dangumi!

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos