Gegužės 4 d. vyko Vilniaus universiteto Konfucijaus instituto organizuojamas kinų kalbos konkursas „Kinų kalbos tiltas“, jau penktąjį kartą suburiantis kinų kalbos ir kultūros studentus. Konkursas buvo skirtas ne tik universitetų studentams, bet ir gimnazistams, kurie mokosi kinų kalbos.

imgonline com ua Compressed BeUIzAtks4XkWyKonkurse varžėsi kinų kalbos pagrindus įgiję gimnazistai iš VGTU inžinerijos licėjaus, Vilniaus jėzuitų gimnazijos, Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos ir Kauno jėzuitų gimnazijos. Šios gimnazijos jau kelerius metus bendradarbiauja su Vilniaus universiteto Konfucijaus institutu, o jose dirba mokytojai savanoriai iš Kinijos.

imgonline com ua Compressed uOVkfJZa2o

Konkurso metu buvo vertinamos kinų kalbos žinios, žinios apie Kiniją ir su kinų kultūra susiję talentai – dalyviai kalbėjo pasirinkta tema, atsakinėjo į klausimus, o paskutinėje konkurso dalyje dainavo kiniškas dainas, grojo kinų muzikos kūrinius, piešė, demonstravo kinų kaligrafijos įgūdžius ir šoko.

Gimnazistų grupėje geriausiai pasirodė Vilniaus jėzuitų gimnazijos mokinė Austėja Obolevičiūtė, antrąją vietą laimėjo Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos atstovė Augustė Daugėlaitė, o trečiąją vietą užėmė taip pat Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos mokinė Simona Erminaitė. Pirmųjų dviejų vietų laimėtojos vyks į Kiniją atstovauti Lietuvai spalio mėnesį vyksiančiame gimnazistų konkurse.

Studentų grupėje pirmąją vietą laimėjo Vaidotas Bačianskas, antrąją vietą užėmė Kristina Budrytė, o trečioji atiteko Miglei Krikščiūnaitei. Visi - Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto sinologijos studentai. Pirmosios vietos laimėtojas keliaus į Kiniją dalyvauti liepos mėnesį vyksiančiuose pusfinaliuose ir finale, o antrosios vietos laimėtoja vyks stebėti konkurso ir dalyvauti „Kinų kalbos tilto“ vasaros stovyklos renginiuose.

imgonline com ua Compressed iiEydp6WkzDnut

Pirmasis kinų kalbos konkursas „Kinų kalbos tiltas“ Lietuvoje surengtas prieš ketverius metus, o Lietuvai atstovavo jau aštuoni Vilniaus universiteto ir Vytauto Didžiojo universiteto studentai. Šiais metais vyko jau antrasis gimnazistų konkursas. Pernai pirmąją vietą laimėjusi Vilniaus jėzuitų gimnazijos mokinė Joana Pačopkaitė konkurse Kinijoje atstovavo Lietuvai.

imgonline com ua Compressed lchQcY7fRG8Ot

imgonline com ua Compressed wU0IVtUfIZac