Pirmoje paskaitos dalyje buvo kalbama apie kinų kaligrafijos vietą tradicinėje ir šiuolaikinėje Kinijos kultūroje, jos meninės išraiškos ypatumus ir vertinimo kriterijus.

Buvo siekiama atsakyti į klausimus, kuo kaligrafija skiriasi nuo paprasto rašymo ir kodėl ji negali būti tapatinama su abstrakčiuoju menu, nors būtent taip ją dažnai traktavo vakariečiai; kuo kaligrafija skiriasi nuo tapybos, nors šie du menai laikomi giminingais ir turinčiais bendras šaknis; kaip kaligrafija pasitelkiama kinų politikoje.

10565 800 600 2

Taip pat aptarti svarbiausi kaligrafijos stiliai, kurie gyvuoja iki šiol ir yra išradingai transformuojami šiuolaikiniame kinų mene. Antroje paskaitos dalyje plačiau aptarti kinų tapybos žanrai, ypač žmonių figūrų-portreto ir peizažo tapyba. Paskaitos metu buvo gilinamasi, kodėl pirmasis iš jų buvo beveik ignoruojamas, o antrasis susilaukė išskirtinio dėmesio Vakaruose.

10575 800 600 2

Ši vykusi paskaita yra nemokamų renginių ciklo KINŲ MENO TRADICIJOS dalis – organizuojamo Vilniaus universiteto Konfucijaus institutui bendradarbiaujant su Taikomosios dailės ir dizaino muziejumi. Renginys skirtas parodai „Šilko kelias. Senoji Kinijos dailė“.

10574 800 600 2