Lapkričio 28 d. Vilniaus universitete vyko baigiamasis Kinų kultūros savaitės renginys - Pekino operos meistrų pasirodymas. Pekino operos spektaklis paskutinį kartą Lietuvoje buvo rodytas prieš penkiolika metų. Šįkart unikalią galimybę iš arčiau susipažinti su Pekino operos menu dovanojo Vilniaus universiteto Konfucijaus institutas. Jo rengiamos kasmetinės Kinų kultūros savaitės svečiai – trys jauni, bet jau gerai žinomi solistai iš Kinijos. Yang Yang, Huang Xinyang ir Liu Zhen, kartu su operos meno ekspertu Xu Zhaoqun. Šie meistrai praėjusią savaitę taip pat surengė pasirodymus ir vedė paskaitas Vytauto Didžiojo universitete bei Sporto universitete Kaune, o taip pat ir Vilniaus M. Daukšos vidurinėje mokykloje.

Renginio metu pasirodė ne vien tik Pekino operos meistrai – sulaukėme ir svečių iš Lietuvos Edukologijos universiteto -  profesoriaus Liu Jintao (fortepijonas) su žmona Men Xue (sopranas). Šis duetas paruošė išties įspūdingą pasirodymą.

Pekino opera lietuvio ausiai ir akiai yra išties neįprastas dalykas, ji niekuo neprimena vakarietiškųjų operų apart to, kad yra atliekama teatro salėje. Į sceną išėjus ryškiai apsirengusiems ir išsidažiusiems aktoriams, publika buvo sužavėta. Solistai atliko ištraukas iš tokių garsių operų kaip  „Yang giminės moterys karvedės“, „Raudonoji uola“ ir „Sudie, mano sugulove“ .

Į renginį Vilniaus universitete susirinko daugybė žmonių – VU Teatro salėje neliko laisvų vietų. Labai džiaugiamės sulaukę tokios gausybės svečių.