Spalio 20 - 24 dienomis Kaune vyko VDU Azijos savaitė, kurios metu kauniečiai ir miesto svečiai galėjo susipažinti su Rytų ir Pietryčių Azijos šalių kultūromis. Šioje savaitėje dalyvavo ir VU Konfucijaus instituto direktorė prof. Zhang Donghui bei dėstytojos Bo Shuyan, Wang Baidi, Wang Lei ir Wang Jingyang.

Spalio 20 d. vyko VDU Azijos savaitės atidarymas, kuriame dalyvavo Japonijos ambasadorė J. E. Kazuko Shiraishi, Kinijos ambasadorius J. E. Zengwen Liu, Indonezijos ambasados Lietuvai kultūros atašė Epiphania Riris Wusananingdyah, mūsų VU Konfucijaus instituto direktorė prof. Zhang Donghui ir Kauno savivaldybės meras Andrius Kupčinskas. Kinijos ambasadorius Lietuvoje išreiškė pasididžiavimą VDU Azijos studijų centru ir pareiškė besitikintis, jog Lietuvos ryšiai su Kinija tik dar labiau stiprės ir praturtės.

Spalio 20 d. vyko ir Kalbų diena. Jos metu pirmą kartą Lietuvoje vyko korėjiečių ir kinų šnekamosios kalbos konkursai. Konkurse dalyvavo 22 studentai – visi buvo entuziastingai nusiteikę ir pasiruošę laimėti. Dalyviai pasirodė išties neblogai, taip nudžiugindami vertinimo komisijos narius. Studentai kalbėjo įvairiausiomis temomis – pradedant tradicinėmis kinų šventėmis, maisto kultūra, ir baigiant kinų poezijos deklamavimu bei savo hobių pristatymu. Pirmąją vietą laimėjo VDU studentas Andrius.

Spalio 21 d. vyko Maisto diena. Renginio svečiai galėjo pajusti tolimų kraštų skonį. Jos metu buvo gaminami ir ragaujami keturi patiekalai: indonezietiškas nasi goreng, japoniškas temaki-sushi, korėjietiškas samgyeopsal ir kiniški koldūnai jiaozi. VU Konfucijaus instituto dėstytojos mokė studentus ruošti jiaozi, o vėliau jais vaišinosi ir Azijos savaitės svečiai.

Spalio 23 d. popietę Azijos savaitė persikėlė į rytų menų studiją “Wudang Tao”, kur vyko Kovos menų diena. Čia pasirodė japonų, kinų, korėjiečių kovos menus praktikuojančios komandos, vyko įvadiniai mokymai. Korėjos ir Japonijos atstovės pademonstravo Tai Či bei fechtavimosi technikas. Kviestinė VU Konfucijaus instituto kovos menų meistrė iš Kinijos pristatė kinų kovos menų ištakas, jų vystymąsi bei rūšis. Studentai įdėmiai stebėjo pasirodymus, o po to netgi patys pamėgino padaryti keletą formų padedami meistrės. Pasibaigus treniruotei VU Konfucijaus instituto dėstytojos studentus nudžiugino Konfucijaus instituto suvenyrais.

Spalio 23 d. VDU Didžiojoje salėje ir jos vestibiulyje šurmuliavo Kultūros diena. Čia ne tik buvo galima susipažinti su Azijos šalių rašto, rankdarbių, menų paslaptimis, bet ir vyko kimono, arbatos ceremonijos, kaligrafijos, kitos demonstracijos. Kultūros dienoje buvo pristatomos ne tik Kinija, Japonija ir Korėja, bet ir Indonezijos šalys. VU Konfucijaus institutas, apart atsivežtų knygų, Pekino operos atributikos bei nuostabiųjų kiniškųjų popieriaus karpinių, suteikė galimybę lankytojams pasimokyti kaligrafijos. Kaligrafijos dirbtuvės sulaukė didelio dėmesio ne tik iš Azijos studijų studentų, bet ir iš miesto svečių.

9932 800 600 2