Prieš dešimtmetį, 2004 m. Seule buvo įsteigtas pirmasis Konfucijaus institutas. Kinijos švietimo ministerijos padalinio Hanban iniciatyva, šių kinų kalbos ir kultūros centrų plėtra vyko labai sparčiai, tad šiuo metu pasaulyje sėkmingai veiklą vysto jau 443 Konfucijaus institutai. Didžioji jų dalis įsteigti bendradarbiaujant su vietinėmis aukštosiomis mokyklomis. Ne išimtis ir Vilniaus universiteto Konfucijaus institutas, duris atvėręs prieš beveik ketverius metus.

Rugsėjo 27 d., šeštadienį, Vilniaus M. Daukšos vidurinėje mokykloje įvyko šventė, skirta paminėti Konfucijaus instituto įkūrimo pasaulyje 10 -metį – Konfucijaus instituto dieną. Ceremonijos metu taip pat buvo švenčiamas Konfucijaus klasės atidarymas M. Daukšos vidurinėje mokykloje. Susirinko daugybė svečių, tarp jų ir Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas, švietimo ir mokslo viceministras doc. Rimantas Vaitkus, VU rektorius prof. Jūras Banys, Kinijos Liaudies Respublikos ambasadorius Lietuvoje J.E. Liu Zengwen, Liaoning universiteto prorektorius prof.  Xu Ping ir kiti garbūs svečiai.

Renginys prasidėjo padėkomis garbiems svečiams už jų paramą ir bendradarbiavimą steigiant VU Konfucijaus institutą bei palaikymą užsiimant kinų kultūros sklaida Lietuvoje. Po padėkų vyko VU Konfucijaus klasės M. Daukšos vidurinėje mokykloje steigimo ceremonija – VU Konfucijaus intstituto direktoriai prof. A. Beinorius ir  prof. Zhang Donghui bei M. Daukšos vidurinės mokyklos direktorė R. Mikalauskienė pasirašė steigimo sutartį, o po to VU rektorius J. Banys, ambasadorius Liu Zengwen bei Vilniaus miesto meras A. Zuokas kirpo simbolinę juostą klasės steigimo proga. Po šių iškilmių svečiams pasirodymą parengė M. Daukšos vidurinės mokyklos mokiniai, jau besimokantys naujai įsteigtoje Konfucijaus klasėje.

Kadangi šiuo metu Vilniaus universiteto Konfucijaus instituto iniciatyva Vilniaus Dailės Akademijoje vyksta projektas „Meno gairės. Baltija – Kinija 2014 -2015“ ir šia proga Lietuvoje lankosi keramikos meistras iš Kinijos Jackson Li, jis apsilankė ir šioje šventėje. Negana to, padedant kultūrinių iniciatyvų grupės „Kvadratas“ komandai, šventės metu buvo surengtos keramikos dirbtuvės, kuriose darbavosi ir pats Jackson Li – dalyviai galėjo lipdyti darbus iš molio, grožėtis jau anksčiau projekto keramikos dirbtuvėse pagamintais eksponatais. Taip pat buvo išdegti kiniško stiliaus arbatos puodeliai, kurių viduje grabūs svečiai užrašė savo palinkėjimus VU Konfucijaus institutui. Dirbtuvių metu kinų ir lietuvių kalbomis svečiams dainavo mokyklos mokinių choras.

VU KI jau kelerius metus glaudžiai bendradarbiauja su M. Daukšos vidurine mokykla – čia dėstoma kinų kalba ir supažindinama su kinų kultūra, vyksta kinų meno pamokos, dažni kultūriniai renginiai. Įsteigus Konfucijaus klasę, čia vyresniųjų klasių moksleivius kinų kalbos mokys savanorė dėstytoja iš Kinijos. Bus rengiamas kinų kalbos vadovėlis progimnazijų ir gimnazijų mokiniams. Moksleiviams atsivers naujos galimybės dar mokyklos suole įgyti tvirtus kinų kalbos pagrindus, susipažinti su Kinija ir šios šalies kultūra.