Liepos 6 - 21 dienomis, 17 studentų iš Vilniaus universiteto Orientalistikos centro sinologų tarpo, Konfucijaus instituto kinų kalbos kursų ir Vytauto Didžiojo universiteto dalyvavo dviejų savaičių trukmės vasaros stovykloje Kinijoje, Liaoningo universitete. Ši vasaros stovykla studentams tapo puikia galimybe susipažinti su Kinija iš arčiau.

Vos atvykę į Pekiną, studentai aplankė Konfucijaus instituto būstinę ir šios organizacijos 10-ojo gimtadienio proga įteikė gintarinį draugystės medelį. Pekine viešėdami tris dienas studentai aplankė ne tik tokius senosios kinų kultūros paminklus kaip Didžioji kinų siena, Dangaus šventykla ar Uždraustasis miestas, bet ir moderniuosius architektūrinius paminklus kaip kad Tiananmenio aikštė ir Nacionalinis Pekino stadionas. Negana to, studentai mėgavosi Pekino opera bei ragavo garsiosios Pekino anties taip prisiliesdami prie žymiausių kinų kultūros elementų.

Šenjange, Liaoningo universitete studentams buvo surengti įvairūs dienos kursai: studentai buvo mokomi Pekino operos vaidybos subtilybių, arbatos ruošimo, kaligrafijos bei tapybos menų. Negana to, studentai lankėsi ir vietiniuose muziejuose bei meno erdvėse.

Stovyklos dienoms pasiekus pabaigą, Liaoningo universiteto studentai suorganizavo vakarėlį, kuriame, žinoma, dalyvavo ir Lietuvos studentai. Pastarieji netgi sudainavo dainą kiniškai, taip parodydami savo pagarbą vietiniams studentams ir dėstytojams.

imgonline com ua Compressed 7XLmJgAIKLP