Antrąjį ir trečiajį gegužės savaitgalį Kaune vyko VDU Azijos studijų centro ir jo studentų organizuojami renginiai, skirti ir naudingi visiems, besidomintiems Rytų Azijos šalimis bei jų ilgus amžius puoselėtomis kultūromis. Kaune vykę renginiai pritraukė studentus iš Lietuvos bei Rytų Azijos šalių, dėstytojus ir pačius šio regiono atstovus.

Gegužės 9 dieną VDU Didžiojoje salėje vyko kasmetinė Azijų studijų centro  organizuojama  "Rytų Azijos diena", kurioje politikos ir viešojo sektoriaus, kultūrinių organizacijų atstovai skaitė pranešimus apie besivystančius Lietuvos  ir Azijos šalių santykius. Progą pasisakyti turėjo Japonijos ambasadorė Kazuko Shiraishi, Indonezijos ambasadorius prof. Bomer Pasaribu, ITB rektorius prof. dr. Akhmaloka, Lietuvos Kwam um Dzen budistinės bendrovės vadovas Alvydas Turskis ir  Mūsų VU Konfucijaus instituto atstovė bei dėstytoja Bo Shuyan. Taip pat pasidalinti savo patirtimi turėjo progą Darma Siswa stipendininkai bei visuomenininkai Andrius Pukis ir Adomas Lapinksas bei Kinijoje ir P. Korėjoje studijavusi Agnė Zabulionytė.

Gegužės 16 dieną vyko kitas įdomus renginys, organizuojamas VDU studentų iniciatyva įkurto„Wu Wei“ klubo, kurio tikslas – pažinti Kinijos kultūrą bei vienyti šia kultūra besidominčius žmones. Renginio metu dalyviai rengė prezentacijas bei diskutavo įvairiausiais su Kinijos regionu susijusiais kultūros klausimais. Dalyviai taip pat mėgavosi surengta kinų arbatos ceremonija.

Gegužės 16-18 dienomis Č. Milošo gimtinėje Šeteniuose vyko Rytų Azijos kalbų ir kultūrų programos (RASK) studentų iniciatyva pirmą kartą suorganizuotas Rytų Azijos Pavasario forumas, kuriame dalyvavo RASK pirmojo ir antrojo kurso studentai bei studentai iš Korėjos, Japonijos bei Kinijos. Renginyje taip pat dalyvavo tokie garbingi svečiai kaip Kinijos Liaudies Respublikos ambasadorius Liu Zengwen su žmona, Mūsų Konfucijaus instituto direktorė prof. Zhang Donghui, Azijos studijų centro darbuotojai, VDU kinų kalbos dėstytojai bei kiti. Savaitgalio metu dalyviai rengė prezentacijas bei dalyvavo įvairiose diskusijose, leidusios žmonėms geriau susipažinti su Rytų Azijos regionu, išmokti rašyti CV ir motyvacinį laišką bei pasidalinti tarptautine patirtimi.

9705 800 600 2