Spalio mėnesį mūsų institutas plačiai atvėrė duris Vilniaus universiteto bendruomenei, pakviesdamas nemokamai lankyti kiniškas mankštas. Užsiėmimai vyksta kiekvieną ketvirtadienį ir juos veda Junli Wang

– Anyang edukologijos universiteto bakalaurė (sporto sociologijos specialybė), Pekino sporto universiteto magistrė (tradiciniai kinų kovos menai ir qigong), o šiuo metu doktorantūros studijas baigianti Lietuvos sporto universiteto doktorantė, kuri jau spėjo įgyti mokymo patirties tiek Lietuvoje, tiek Kinijoje. Ji yra ne tik Kinijos pirmos klasės kovos menų sportininkė, tačiau ir teisėja, turinti šeštąjį (iš galimų 9) “Auksinio tigro” duaną.

Į mankštas prisijungę darbuotojai mokosi pratimų, kurie išskirtinai pritaikyti sėdimą darbą dirbantiems ir mažai per dieną judantiems darbuotojams.

Pirmame užsiėmime dalyviai susipažino su Čigong (qigong) ir Taidzi (taijiquan) praktikomis, skirtomis holistinės sveikatos puoselėjimui.

Šio kurso metu yra numatyta išmokyti čigong pratimų seką – Aštuonias brokato atraižas (supaprastintais rašmenimis: 八段锦tradiciniais rašmenimis: 八段錦; pinyin: bāduànjǐn). Tai tradicinio stiliaus aštuonių segmentų pratimų rinkinys, praturtintas specialia kvėpavimo technika. Šie pratimai gerina smegenų funkciją, stiprina psichiką, gerina atskirų organų veiklą, stiprina kaulus bei sąnarius, padeda išlaikyti taisyklingą laikyseną, stabdo skoliozės progresavimą, stiprina galūnių bei krūtinės raumenis.

Jei norite išbandyti, vis dar galite prisijungti. Užsiėmimai ketvirtadieniais, nuo 11:00 – 11:45 val., adresu, M. K. Čiurlionio g. 21, VU Geomokslų instituto Šokių salėje Nr.343.

Išmokus, tikime, kad šie pratimai taps jūsų kasdienėmis rytinėmis praktikomis, kurios subalansuos energiją ir pakraus naujai dienai.