Kovo 21 d. 18:30 val. kviečiame į doc. dr. Vyčio Siliaus viešą paskaitą "Kaip būti geru žmogumi? Keli pavyzdžiai iš Konfucijaus Lunyu (Apmąstymai ir pašnekesiai)"

Šioje įvadinėje paskaitoje į klasikinio konfucianizmo etinių idėjų pasaulį, susitelksime į Konfucijui (Kongzi 孔子) priskiriamą tekstą, skaitydami jo ištraukas. Daugiausiai dėmesio skirsim kelioms kertinėms sąvokoms: bendražmogiškumui ren 仁, ritualizuotam elgesiui li 禮, prideramumui yi 義, kilniam žmogui junzi 君子 ir dėmesingumui tėvams xiao 孝. Nagrinėsime šių sąvokų reikšmę ir jų tarpusavio sąsajas tekste, bandydami rekonstruoti kokius praktinio elgesio modelius šios sąvokos siekė aprašyti. Tuo pačiu pažvelgsime kaip Konfucijaus etinio idealo aktualumas veriasi šiuolaikinių moralės filosofijos problemų kontekste.

Renginio vieta – Didžioji Konfucijaus auditorija, M.K. Čiurlionio 21, vaizdo klipas kaip mus rasti:

Renginys nemokamas, be registracijos.

Maloniai kviečiame dalyvauti!