Gegužės 12 d. antros paskaitos "Paukštis nėra tik paukštis. Gėlė nėra tik gėlė. Simbolinės reikšmės, slypinčios už gamtos vaizdų tradicinėje kinų tapyboje" tema - "paukščiai ir gėlės", svarbus klasikinės kinų tapybos žanras. Jį formavo ir šlovino budizmas ir daoizmas, liaudies tikėjimai ir imperatoriaus globa. Gilinsimės į simbolines augalų ir gyvūnų reikšmes bei jų vaizdavimo būdus kinų mene.

Paskaitą skaitys Marta Logvyn, kuri yra Nacionalinio Bohdano ir Varvaros Chanenko meno muziejaus (Kijevas, Ukraina) vyriausioji mokslo darbuotoja. Marta Logvyn studijavo kinų kalbą Kijeve (Ukraina), taip pat Pekino kalbos ir kultūros universitete (KLR). 2000 m. Kijevo nacionaliniame Taraso Ševčenkos universitete įgijo kinų kalbos ir literatūros magistro laipsnį. Kalbos ir kultūros studijos buvo neatsiejamos nuo vaizduojamojo ir liaudies meno, scenos menų ir architektūros pažinimo. 2010 m. ji prisijungė prie Nacionalinio Bohdano ir Varvaros Chanenko meno muziejaus komandos ir dirbo prie kinų tapybos ir medžio raižinių tyrimų bei pristatymo. Marta Logvyn buvo 9 tradicinio kinų meno parodų iš muziejaus kolekcijos ir 3 šiuolaikinių kinų dailininkų ir kaligrafų parodų kuratorė. Ji taip pat glaudžiai bendradarbiauja su kolegomis iš kitų skyrių, kurdama muziejaus "edukacines" programas, kuriose mokslinė informacija derinama su pramogomis ir gilinimusi į pasaulio kultūras. Marta L. teigia: "Mūsų darbas visada buvo ir yra saugoti pasaulio kultūros paveldą ir reprezentuoti jį mūsų mecenatams. Taikos laikais sulaukėme didžiulio teigiamo vietinės auditorijos įvertinimo. Dabar, susidūrę su žiauriais karo iššūkiais, vis dar laikomės savo vertybių ir ieškome galimybių skleisti žinią apie mūsų muziejaus kolekcijoje esantį kinų meną. Esu dėkingas Vilniaus universiteto Konfucijaus institutui už kvietimą skaityti šiuos pranešimus."

Vilnius University Confucius Institute is inviting you to a scheduled Zoom meeting.

Topic: Lecture 2. A Bird is not just a Bird. A Flower is not just a Flower. Symbolical Meanings behind the Images of Nature in Traditional Chinese Painting

Time: May 12, 2022 06:00 PM Helsinki

Dėl detalesnės informacijos rašykite