Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet, gegužės mėn. 16 d. nuaidėjo kasmetinis kinų k. ir kultūros konkursas „Kinų kalbos tiltas“. Džiugu, jog mūsų šaunieji studentai bei gimnazistai nepabūgo neįprastų konkurso sąlygų ir ryžosi dalyvauti nuotoliniu būdu.

Konkurse savo talentus pristatinėjo bei tarpusavyje varžėsi ne tik Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto sinologijos specialybės studentai, bet ir šaunus būrys gimnazistų iš mūsų gimnazijų-partnerių: VGTU inžinerijos licėjaus, Vilniaus Užupio gimnazijos, Kauno jėzuitų gimnazijos, Klaipėdos Ąžuolyno gimnazijos bei Švenčionėlių Mindaugo gimnazijos.

2020 06 03 Andreja Rokickyte I kl. Kinu konkursui piešinys

Konkurso metu didžiausias dėmesys buvo kreipiamas į kinų kalbos ir kultūros žinias bei gebėjimą greitai reaguoti į kiniškai užduodamus klausimus. Talentų demonstravimo metu buvo vertinamas artistiškumas. Konkursas išsiskyrė pasirodymų įvairove, pradedant nuo kaligrafijos, kiniškos tapybos ir baigiant kiniškomis dainomis, bei atliekamais instrumentiniais kūriniais. Bene didžiausią įspūdį paliko VU sinologijos specialybės studentės Dorotėjos Sirvydytės pasirodymas, kai ji, pritariant gitarai, apjungusi kinišką liaudies dainą su lietuvių liaudies daina, atliko išskirtinio grožio kūrinį.

Gimnazistų grupėje prizines vietas iškovojo VGTU inžinerijos licėjaus auklėtinė Agnė Burneikytė (1-oji vieta) bei jau ne pirmą kartą mūsų konkursuose dalyvaujanti Klaipėdos Ąžuolyno gimnazijos atstovė Simona Erminaitė (2-oji vieta).

DSC03018 mazinta

Studentų grupėje šiais metais 1-oji vieta atiteko daugkartinei šio konkurso dalyvei, III-jo kurso sinologijos specialybės studentei Akvilei Radauskaitei. 2-oji buvo paskirta minėtajai II-ojo kurso sinologijos specialybės studentei Dorotėjai Sirvydytei.

Prizines vietas užėmusiems studentams ir gimnazistams kasmet suteikiama teisė vykti į Kiniją dalyvauti ir stebėti tarptautinį „Kinų kalbos tilto“ konkursą. Deja, dėl pandemijos, kol kas nėra aišku, ar šis konkursas šiemet Kinijoje įvyks. Todėl kol kas sveikinkime ir džiaukimės mūsų laimėtojais ir sekime naujienas.