Sidebar

Lapkričio 23 d. Vilniaus universiteto šv. Jonų bažnyčioje vyko tradicinės kinų bei klasikinės Vakarų muzikos koncertas „Kinijos garsai“. Tai vienintelis šiais metais Vilniaus universiteto Konfucijaus instituto ir užsienio muzikos akademijų projektas, apjungęs tradicinę kinų bei klasikinę vakarų muziką.

Šis renginys buvo skirtas Vilniaus universiteto Konfucijaus instituto aštuonerių metų veiklos Lietuvoje sukakčiai paminėti. VU Konfucijaus institutas įsteigtas 2010 m. lapkričio 26 d. Jis buvo įkurtas pasirašius sutartį tarp Vilniaus universiteto bei Kinijos LR Švietimo ministerijos padalinio (Hanban), bendradarbiaujant su Liaoningo universitetu (Šenyangas, Kinijos LR). Pagrindiniai VU Konfucijaus instituto veiklos tikslai yra su Kinija susijusių mokslinių tyrimų ir studijų skatinimas bei plėtojimas, taip pat akademinių bei kultūrinių renginių organizavimas.

Šio koncerto tikslas buvo supažindinti Lietuvos klausytojus su tradicine Kinijos muzika ir muzikos garsais perteikti skambantį skirtingų kultūrų dialogą. Koncerto metu keturi muzikantai grojo tradiciniais kiniškais instrumentais - pipa, dizi (didzi), yangqin (jangčinu), guzheng (gudžengu) ir vienas - vakarietišku, akordeonu.

imgonline com ua Compressed KYeiRPFgNldDLl5

Trys iš kiniškų instrumentų buvo styginiai, pasižymintys savitu skambesiu. Keturstygė pipa – Tangų dinastijos laikotarpiu (7 –9 a.) tapęs rūmų instrumentu, šiandien vienas populiariausių kiniškų instrumentų, dažniausiai juo groja moterys muzikantės. Jangčinas – yra mušamasis styginis instrumentas, artimas cimbolams ir, manoma, atkeliavęs iš vakarinių Kinijos kaimynų.  Trečiasis - gudžengas, bene labiausiai paplitęs kiniškas instrumentas, savo skambėjimu sukuriantis tekančio vandens ar griaustinio įspūdį, ir taip perteikiantis subtilų Kinijos gamtos grožį. Didzi - kiniškoji bambukinė fleita, savo garsais galinti liūdną pradžiuginti, o jautrų - pravirkdyti.

Visi koncerte dalyvavę Kinijos muzikantai išsiskiria ypatingu talentu ir yra įvairiausių konkursų prizininkai, aukščiausių apdovanojimų nugalėtojai. Li Yingchun Sičuanio muzikos konservatorijos tradicinių instrumentų katedros absolventas, pasižymintis puikia bambukinės fleitos dizi technika. Šis muzikantas yra surengęs net devynių konkursų laureato koncertus.  2013 metais Li Yingchun Nacionaliniame teatre kartu su Chengdu kinų orkestru kaip kviestinis atlikėjas dalyvavo didžiajame “Jincheng Siguan” simfonijos koncerte. Šiuo metu jis dėsto muzikinės krypties Konfucijaus institute Danijoje.

imgonline com ua Compressed 48lnk7K5T9WSooVp

Mi Xuanye yra Kinijos Centrinės muzikos konservatorijos (CMK) tradicinių instrumentų katedros magistrantūros absolventė bei yangqin virtuozės prof. Liu Yuening mokinė. Savo nepriekaištingų solinių ir ansamblinių pasirodymų tarptautiniuose konkursuose dėka yra apdovanota ne vienu pirmosios vietos prizu. Koncertų ir konkursų metu jai teko apkeliauti gausybę valstybių Azijoje, Europoje, Pietų ir Šiaurės Amerikoje.  Mi Xuanye turi patirties scenos ir personalo vadyboje - teko prisidėti prie koncertų bei tarptautinių muzikinių renginių organizavimo. 

Wang Yifan yra Kinijos Centrinės muzikos konservatorijos (CMK) tradicinių instrumentų katedros bakalaurė, Su Chang mokinė. Prisidėjo prie guzheng instrumento egzaminų tarptautinių vertinimo kriterijų. Norėdama plėsti užsienio šalių susidomėjimą kinų muzika, ji skaitė pranešimus ne vienoje konferencijoje.

Zhou Linyi yra Kinijos Centrinės muzikos konservatorijos (CMK) tradicinių muzikos instrumentų katedros absolventė ir garsaus pipa instrumento atlikėjo bei edukologo prof. Hao Yifan mokinė. 2011 metais buvo priimta į CMK bakalauro programą, o 2015 metais pirmu numeriu įstojo į magistrantūrą. Savo studijų metais grojo pipazhongruan ir daruan Nacionaliniame jaunimo simfoniniame orkestre, Zhang Hongyan instrumentų ansamblyje ir daugelyje kitų. Be skirtingų tarptautinių konkursų, ji ne vieną kartą prisidėjo prie tradicinio ir svarbiausio Kinijoje kinų Naujųjų metų koncerto, kurį žiūri visa šalis.  

imgonline com ua Compressed obXj3CH50rC5

Renginyje taip pat klausytojai turėjo progą išgirsti klasikinio vokalo solistą, talentingąjį kinų tenorą Xu Chen, kuris koncerte atliko ne tik kinų kompozitorių kūrinius, bet taip pat ir visiems puikiai žinomą G. Verdi ariją “La donna e mobile”. Solistas studijavo Šanchajaus muzikos konservatorijoje magistro studijų programą pas garsųjį kinų baritoną, prof. Changyong Liao. 2016 metų gegužę įstojo į solisto programą Danijos karališkosios muzikos akademijoje, mokėsi pas sopranus Eva Hess Thaysen ir Anne Margrethe Dahl. Xu Chen teko garbė asmeniškai semtis patirties iš tokių garsių atlikėjų ir muzikantų kaip Roger Vignoles, Mikael Eliasen, Malcolm Martineau, Neville Dove, Christopher Purves, Salvatore Fisichella, Jaime Aragall ir daugelį kitų. 2016 metų gruodį atliko vaidmenį “Le Nozze di Figaro” kartu su Šanchajaus miesto simfoniniu orkestru. Dalyvavo tarptautiniame Pesaro muzikos festivalyje Italijoje. Xu Chen daugelio konkursų prizininkas. Žymiausi - 10-asis Kinijos Golden Bell, 51-asis Tulūzos tarptautinis vokalo konkursas ir 2017 metų Vienos tarptautinis muzikos konkursas, kuriuose laimėjo pirmąją vietą. Daugelyje šalių buvo kviečiamas kaip solistas. Atliko programas Jiangsu didžiajame teatre, Šanchajaus koncertų rūmuose, Rytų meno centre, Tokijo Suntory koncertų rūmuose, Xinghai koncertų rūmuose, Kunshan Baoli teatre, Tovoli koncertų rūmuose, Betty Nansen teatre, Kopenhagos Operos festivalyje, Šanchajaus Pavasario tarptautiniame muzikos festivalyje, Vienos Auksiniuose rūmuose, Paryžiaus Bastilijos operos rūmuose, Tulūzos operos rūmuose ir kt.

imgonline com ua Compressed X6pSMgCTE6

Koncerto kulminacija tapo svečių ir muzikologo dr. Eirimo Veličkos kartu atliekama kalėdinė lietuvių daina “Už giriu, giriu”.

Koncerto nuotraukas rasite: https://www.facebook.com/pg/Vilniaus-universiteto-Konfucijaus-institutas-185767401445288/photos/?tab=album&album_id=2161371543884854

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos