2018 m. spalio 8 - 11 dienomis, Konfucijaus institute vyko viešų paskaitų ciklas "Chinese Buddhism", kurį skaitė doc. Märt Läänemets.

Märt Läänemets - Tartu universiteto Orientalistikos centro vadovas, kurio mokslinių tyrimų dėmesys skiriamas budizmo studijoms ir ypatingai Mahajanos sūtroms, taip pat Kinijos istorijai ir tradiciniam mąstymui bei jo tęstinumui šiuolaikinėje Kinijoje.

Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto sinologijos programos kurso studentai bei visi, kurie domisi budizmo religija ir filosofija, viešų paskaitų ciklo metu buvo supažindinti su budizmo atėjimu ir jo adaptacija Kinijoje, budistinių mokyklų, bendriuomenių formavimusi, budistinių tekstų vertimu į kinų kalbą, konfucionizmo bei daoizmo įtaka budistinei filosofijai ir praktikoms.

imgonline com ua Compressed N214s7EXmgNEqIck