Pirmadienį, vasario 17 dieną, Molėtų dailės galerijoje buvo atidaryta paroda „Kinų menas Baltijos šalyse“. Paroda surengta Kultūrinių iniciatyvų grupės „Kvadratas“ ir Vilniaus universiteto Konfucijaus instituto iniciatyva.

Atidaryme dalyvavo Molėtų miesto meras Stasys Žvinys, Vilniaus universiteto Konfucijaus instituto direktorė profesorė Zhang Donghui, VU Konfucijaus instituto projektų vadovė Vilma Šniukštaitė, „Kvadratas“ direktorius Tomas Daunora, arbatinukų kolekcionierius Armandas Burba ir gausus būrys molėtiškių.

Atidarymo proga svečiai buvo vaišinama kiniška arbata, kurią Armandas Burba ruošė pagal kiniškas tradicijas. Parodoje eksponuojamus meno kūrinius pristatė parodos iniciatoriai, o miesto meras džiaugėsi jog pirmą kartą Molėtų istorijoje miestelėnai turi unikalią galimybę prisiliesti prie meno kūrinių atkeliavusių iš tolimosios Kinijos.

„Kinų menas Baltijos šalyse“  lankytojai galės susipažinti su įvairiais kinų meno pavyzdžiais: pristatomi menininkų Chen Minxin tapybos, Jianwen Xu grafikos, Gu Jing Zhou ir jo mokinių Shi Xiao Ma, Zhou Xiao Ming  keramikos ir Yang Zhihong šamanistinių karpinių  darbai. Karpinių meistrė Yang Zhihong – nusipelniusi Kinijos Liaoning provincijos tautodailininkė, Liaoning provincijos Jianping apygardos nematerialiojo kultūros paveldo išsaugojimo centro vadovė.  Molėtuose paroda veiks iki š.m. kovo 10 d.

9112 100 100 89112 100 100 89112 100 100 89112 100 100 89112 100 100 8