Confucius Institue Vilniaus Universiteto Konfucijaus institutas
Rss
Apie mus

     Vilniaus universiteto Konfucijaus institutas - pirmasis ir didžiausias kinų kalbos ir kultūros centras Lietuvoje, įsteigtas 2010 m. lapkričio 26 d.  Vilniaus universiteto bei Kinijos LR Švietimo ministerijos padalinio (Hanban) iniciatyva. Institutas organizuoja kinų kalbos bei kultūros kursus ir akademinius bei kultūrinius renginius.

     Vilniaus universiteto Konfucijaus institutas, puoselėdamas savo tradicijas, kasmet rudenį rengia Kinų kultūros savaitę, kurios metu instituto kvietimu atvyksta dėstytojai ir meistrai iš Kinijos, pristatantys įvairius kinų kultūros bruožus. Taip pat kasmet organizuojama kinų Naujųjų metų šventė. Be šių tradicinių renginių, vyksta aibė kitų - rengiamos viešos paskaitos, koncertai, parodos. Glaudžiai bendradarbiaujama su vidurinėmis mokyklomis ir kultūros įstaigomis ne tik Vilniuje, bet ir kituose Lietuvos miestuose.

     Institutas užsiima ne tik kultūrine, bet ir mokomąja veikla. Organizuojami įvairūs kalbos kursai, kurių metu gerų rezultatų pasiekę studentai turi galimybę dalyvauti kinų kalbos vasaros stovykloje Kinijoje arba dalyvauti konkurse dėl Konfucijaus instituto stipendijos. Be šių akademinių renginių taip pat organizuojami tarptautiniai HSK (kinų kalbos lygio nustatymo) egzaminai, kurių sertifikatai pripažįstami visame pasaulyje ir yra reikalingi stojant į universitetus Kinijoje arba dalyvaujant Konfucijaus instituto stipendijos konkurse.

     Organizuojami kalbos kursai:

 • Kinų kalba;
 • Kinų kalba ir verslo kultūra Kinijoje.

     Be kalbos kursų taip pat organizuojami ir su kultūra supažindinantys kursai. Jų temos varijuoja labai plačiai: nuo medicinos iki kaligrafijos, tad visi norintys susipažinti su skirtingais kultūros aspektais gali registruotis į šiuos kursus. 

     Kultūriniai kursai:

 • Qigong ir taijiquan kursai 
 • Tradicinės kinų medicinos kursai;
 • Tapybos ir kaligrafijos kursai.

 

    Adresas: M.K. Čiurlionio g. 21, II korpusas (VU Geomokslų instituto kiemelyje), LT-03101, Vilnius

    Telefonas: 8 613 11849

    El. paštas: konfucijaus.institutas@gmail.com

 


 

      VU Konfucijaus instituto struktūra

      VU Konfucijaus institutas - tai bendras Vilniaus universiteto ir Liaoning universiteto projektas, kurio veikloje dalyvauja abiejų šalių atstovai. KI vadovauja koodirektoriai iš Lietuvos ir Kinijos pusės - Vilma Šniukštaitė ir Prof. Zhou Jie. Strateginius sprendimus priima VU KI taryba, kurią sudaro abiejų universitetų vadovai ir dėstytojai.

      VU Konfucijaus instituto tarybos pirmininkai:

 • Prof. Artūras Žukauskas, Vilniaus universiteto rektorius;
 • Prof. Pan Yishan, Liaoning universiteto rektorius;

      VU Konfucijaus instituto tarybos pirmininko pavaduotojai:

 • Prof. Rimantas Jankauskas, Vilniaus universiteto prorektorius;
 • Prof. Sun Shiguo, Liaoning universiteto prorektorius;

      VU Konfucijaus instituto tarybos nariai:

 • Dr. Vytis Silius, VU Azijos ir transkultūrinių studijų instituto lektorius;
 • Raimonda Markevičienė - Vilniaus universiteto tarptautinių programų ir ryšių skyriaus vedėja;
 • Jiang Lei - Liaoning universiteto Tarptautinių ryšių skyriaus direktorė;
 • Wang Liyan - Liaoning universiteto Konfucijaus institutų biuro direktorius