KONFUCIJAUS INSTITUTO DIENA IR VILNIAUS UNIVERSITETO KONFUCIJAUS KLASĖS ATIDARYMAS - Renginiai

Prieš dešimtmetį, 2004 m. Seule buvo įsteigtas pirmasis Konfucijaus institutas. Kinijos švietimo ministerijos padalinio Hanban iniciatyva, šių kinų kalbos ir kultūros centrų plėtra vyko labai sparčiai, tad šiuo metu pasaulyje sėkmingai veiklą vysto jau 443 Konfucijaus institutai. Didžioji jų dalis įsteigti bendradarbiaujant su vietinėmis aukštosiomis mokyklomis. Ne išimtis ir Vilniaus universiteto Konfucijaus institutas, duris atvėręs prieš beveik ketverius metus.

Siekiant paminėti Konfucijaus institutų veiklos dešimtmetį, rugsėjo 27 d. visame pasaulyje bus minima Konfucijaus instituto diena. Ši data pasirinkta ne atsitiktinai – rugsėjo 28-oji – vieno svarbiausių kinų mąstytojų – Konfucijaus gimimo diena.

Prisidėdamas prie gražios iniciatyvos, Vilniaus universiteto Konfucijaus institutas rugsėjo 27 d. visus bičiulius, kinų kalbos ir kultūros mylėtojus, dėstytojus ir studentus kviečia į Vilniaus M. Daukšos vidurinę mokyklą, kurioje vyks ne tik Konfucijaus instituto dienos minėjimas, bet bus atidaryta ir Vilniaus universiteto Konfucijaus klasė – pirmasis kinų kalbos centras vidurinėje mokykloje.

VU KI jau kelerius metus glaudžiai bendradarbiauja su M. Daukšos vidurine mokykla – čia dėstoma kinų kalba ir supažindinama su kinų kultūra, vyksta kinų meno pamokos, dažni kultūriniai renginiai. Įsteigus Konfucijaus klasę, čia vyresniųjų klasių moksleivius kinų kalbos mokys savanorė dėstytoja iš Kinijos. Bus rengiamas kinų kalbos vadovėlis progimnazijų ir gimnazijų mokiniams. Moksleiviams atsivers naujos galimybės dar mokyklos suole įgyti tvirtus kinų kalbos pagrindus, susipažinti su Kinija ir šios šalies kultūra.

VU Konfucijaus instituto klasę iškilmingai atidarys Vilniaus universiteto rektorius prof. Jūras Banys, Kinijos LR ambasadorius Lietuvoje J.E. Liu Zengwen, švietimo viceministras doc. R.Vaitkus, Vilniaus miesto meras A. Zuokas, Kinijos Liaoning universiteto prorektorius Xu Ping ir kiti garbūs svečiai.

Šventės metu vyks kinų keramikos dirbtuvės, kurias ves Kinijoje garsus menininkas Li Jianshen, vyks kovos menų pasirodymas, koncertuos M.Daukšos mokyklos moksleiviai ir studentai iš Kinijos.