KINŲ SMUIKININKO MENGLA HUANG KONCERTAI LIETUVOJE - Renginiai
KINŲ SMUIKININKO MENGLA HUANG KONCERTAI LIETUVOJE

Šių metų liepos 19-22 d. bendradarbiaujant su Lietuvos nacionaline filharmonija bei Čiurlionio kvartetu, kartu su vienu žymiausių Kinijos smuikininkų Mengla Huang, bus surengti 4 koncertai. Ryškiausias Kinijos smuikininkas Europoje dėmesį į save atkreipė būdamas 22 m. Kritikai pažymi įspūdingą M. Huang techniką, leidžiančią atskleisti sudėtingiausių partitūrų grožį. O publika - nuo Pekino iki Kopenhagos - atlikėją palydi palaikymo šūksniais ir stovimomis ovacijomis. Į sceną žengsiantis drauge su savęs vertu partneriu - Čiurlionio kvartetu, M. Huang trumpam nukels klausytojus į barokiškąjį J. S. Bacho pasaulį bei kerinčią N. Paganini epochą.

Tai vienas ryškiausių šiandieninės pasaulinės scenos smuikininkų, 49-ojo Paganini konkurso laureatas, daugkartinis konkursų prizininkas, laimėjęs Paganini smuikininkų konkurso aukso medalį ir specialųjį prizą už geriausią interpretaciją, dėl to dažnai vadinamas „Rytų Paganini“.

„Žiniasklaida mėgsta mane įvardyti Rytų Paganiniu. Toks titulas - didelė garbė, tačiau dar didesnė atsakomybė”, - sako pirmą kartą Lietuvoje viešėsiantis Mengla Huang.

Nuo 2001 metų Niujorko koncertų salėse debiutavo kaip solo atlikėjas,  Kinijos nacionalinio scenos menų centro atidarymo koncerte pasirodė kaip garbės svečias. Pasaulinio garso tarptautiniame muzikos festivalyje „Prahos pavasaris“ jis buvo pirmasis Kinijos smuikininkas atlikęs rečitalį. M. Huang yra kartu grojęs su Bazelio simfoniniu orkestru, Tokijo simfoniniu orkestru, Drezdeno simfoniniu orkestru ir daugeliu kitų, kurie padėjo pasiekti stulbinančią sėkmę Kinijoje, Japonijoje ir Europoje. 16/17 sezone jis užbaigė koncertų turą Kinijoje su 24 Paganini smuiko solo kapričo ir sulaukė didelio muzikos kritikų susidomėjimo, kai buvo pabrėžiamas jo profesionalumas. Savo gimtojoje šalyje, siekdamas išpopuliarinti klasikinę muziką, 2014 metais, kaip ambasadorius, bendradarbiavo su vienintele Kinijoje klasikinės muzikos radijo stotimi FM.947. Universal Music Deutsche Grammophon nuo 2005 metų aktyviai pradėjo platinti šio muzikanto solo albumus. Ilgus metus M. Huang dirbo ne tik Šanchajaus muzikos akademijoje, bet ir kaip kviestinis profesorius dirbo Japonijos Išikava muzikos akademijoje, o įvairiuose konkursuose, tokiuose kaip tarptautinis smuikininkų konkursas Sendai“, ne kartą dalyvavo kaip žiuri narys.

Koncertai vyks pagrindiniuose šiuo metu vykstančiuose vasaros festivaliuose Lietuvoje:

Liepos 19 d. 18:00 val. Kauno filharmonijoje „Pažaislio muzikos festivalyje“, bilietai
8, 10 Eur (renginio dieną: 10, 12 Eur).

Liepos 21 d. 15:00 val. festivalyje „Muzika Jašiūnų dvare“ bei 19:00 val. Alytaus šv.Angelų sargų bažnyčioje „Dainavos šalies muzikos festivalyje“, šie renginiai nemokami.

Liepos 22 d. 19:00 val. Vilniaus šv.Kotrynos bažnyčioje „Šv.Kristupo festivalyje“, bilietai Tiketoje nuo 18,20 Eur.

Programoje skambės Johann Sebastian Bach, Niccolo Paganini bei paties solisto Mengla Huang muzika.

Atlikėjai:

Solistas MENGLA HUANG (smuikas, Kinija)

ČIURLIONIO KVARTETAS:

JONAS TANKEVIČIUS (I smuikas)

DARIUS DIKŠAITIS (II smuikas)

GEDIMINAS DAČINSKAS (altas)

GLEB PYŠNIAK (violončelė)

Elektroninis paštas:
Slaptažodis:

Sėkmingai prisijungta. Tęskite.

Prisijungti nepavyko. Bandykite dar kartą.

Klaida!
Prisijungimo slaptažodis: