Confucius Institue Vilniaus Universiteto Konfucijaus institutas
Rss
TRADICINĖS KINŲ MUZIKOS KONCERTAI KAUNE IR VILNIUJE

TRADICINĖS KINŲ MUZIKOS KONCERTAI KAUNE IR VILNIUJE

2013 metais, lapkričio 18 – 22 d. Vilniaus universiteto Konfucijaus institutas surengė jau trečiąją Kinų kultūros savaitę, kurios renginius vainikavo tradicinės kinų muzikos koncertai Kaune ir Vilniuje.

Lapkričio 20 d. Vytauto Didžiojo universitete Kaune bei lapkričio 22 d. Šv. Jonų bažnyčioje Vilniuje pasirodė  Kinijos centrinės konservatorijos ir vienintelio pasaulyje muzikinės krypties Konfucijaus instituto Danijos karališkojoje muzikos akademijoje dėstytojai - Zhao Xiaoxia guqin (gučinio) virtuozė, Liu Ziqi grojanti guzheng (gudžengu), Song Bing yangqin (jangčinu) atlikėja, Liu Xiaojing grojanti pipa, Zhang Guoliang erhu virtuozas. Nors visi atlikėjai gana jauni, tačiau yra išskirtinio talento muzikai, laimėje daugybę nacionalinių ir tarptautinių apdovanojimų, koncertuojantys ne tik Kinijoje, bet ir Europoje bei Amerikoje.

Koncerto metu muzikantai atliko ne tik tradicines kinų dainas. Ypatingų žiūrovų ovacijų susilaukė „Aš padainuosiu dainų dainelę“ adaptacija, bei kartu su Vilniaus universiteto studentais atlikta tradicinė kinų daina „Jazminas“. Koncertai susilaukė didžiolio pasisekimo, pasiklausyti tradicinės kinų muzikos atėjo ne tik  susidomėję lietuviai, tačiau ir Lietuvoje gyvenantys kinai. Atlikėjų pasirodymus lydėjo audringi aplodismentai.

Į naujienų sąrašą