Confucius Institue Vilniaus Universiteto Konfucijaus institutas
Rss
Renginiai
Naujienos
MOLĖTUOSE ATIDARYTA KINŲ MENO PARODA

MOLĖTUOSE ATIDARYTA KINŲ MENO PARODA

Pirmadienį, vasario 17 dieną, Molėtų dailės galerijoje buvo atidaryta paroda „Kinų menas Baltijos šalyse“. Paroda surengta Kultūrinių iniciatyvų grupės „Kvadratas“ ir Vilniaus universiteto Konfucijaus instituto iniciatyva. Atidaryme dalyvavo Molėtų miesto meras Stasys Žvinys, Vilniaus universiteto Konfucijaus instituto direktorė profesorė Zhang Donghui, VU Konfucijaus instituto projektų vadovė Vilma Šniukštaitė, „Kvadratas“ direktorius Tomas Daunora, arbatinukų kolekcionierius Armandas Burba ir gausus būrys molėtiškių.
plačiau
KINŲ MEDICINOS PASKAITA

KINŲ MEDICINOS PASKAITA

Vasario 12 dieną Panevėžio dailės galerijoje įvyko paskutinis ciklo „Paslaptingoji Kinija“ renginys. Tai buvo Konfucijaus instituto dėstytojo mokslų daktaro Dainiaus Butvilo paskaita „Kinų ir šiuolaikinės Vakarų medicinos sankirta ir santaka“. Šios paskaitos pasiklausyti ir artimiau susipažinti su kinų medicina susirinko daugiau kaip 100 klausytojų.
plačiau
KINŲ NAUJŲJŲ METŲ PRISTATYMAS

KINŲ NAUJŲJŲ METŲ PRISTATYMAS

Kinų Naujųjų metų šventė panaši į mūsų švenčiamas Kalėdas tuo, kad jos metu visi šeimos nariai ir artimieji iš tolimiausių šalies vietų susirenka prie bendro stalo. Ant stalo puikuojasi dešimt patiekalų, kurie simbolizuoja gausą. Šios šventės metu galima paragauti ir vieno iš svarbiausių tradicinių patiekalų – virtinukų, simbolizuojančių Senųjų palydėjimą ir Naujųjų sutikimą. O norėdami nubaidyti piktąsias jėgas per Naujuosius metus kinai pyškina petardas, sukeldami kurtinantį triukšmą ir puošia namus raudona spalva.
plačiau
KALIGRAFIJOS PASKAITA PANEVĖŽYJE

KALIGRAFIJOS PASKAITA PANEVĖŽYJE

Panevėžio miesto dailės galerijoje vykusioje dailininkės ir Vilniaus universiteto Konfucijaus instituto dėstytojos Dalios Dokšaitės paskaitoje „Kinų kaligrafija“ ir kūrybinėse dirbtuvėse susirinkusieji turėjo galimybę susipažinti su savitu Rytų Azijos raštu ir jo rašymo subtilybes atskleidžiančia kaligrafija. Hieroglifas – ne tik rašytinės kalbos simbolis, bet ir raktas padedantis atrakinti subtilaus Rytų Azijos meno duris.
plačiau