ŠEŠTOJI KASMETINĖ ŠIAURĖS EUROPOS IR BALTIJOS ŠALIŲ KONFUCIJAUS INSTITUTŲ KONFERENCIJA

Gegužės 9 – 10 dienomis Vilniaus universiteto Konfucijaus institutas organizuoja Šiaurės Europos ir Baltijos šalių Konfucijaus institutų konferenciją. Šiaurės Europos ir Baltijos šalių institutų vadovai pasidalins patirtimi, aptars nuveiktus darbus bei bendradarbiavimo ateityje perspektyvas.

Šis Konfucijaus institutų suvažiavimas organizuojamas jau šeštąjį kartą, bet pirmąjį Lietuvoje ir Baltijos šalyse.

Pagrindiniai Konfucijaus instituto veiklos tikslai yra su Kinija susijusių mokslinių tyrimų ir studijų skatinimas bei plėtojimas, taip pat akademinių bei kultūrinių renginių organizavimas.

Šiuo metu šiaurės Europos ir Baltijos šalių regione veikia 13 Konfucijaus institutų: po vieną Baltijos šalių universitetuose (Vilniaus universitete, Latvijos universitete bei Talino universitete), po vieną Islandijoje, Suomijoje ir Norvegijoje, trys institutai Danijoje ir net keturi Švedijoje. Iš viso pasaulyje jau yra daugiau nei pusketvirto šimto Konfucijaus institutų.

Vilniaus universiteto Konfucijaus institutas įsteigtas 2010 metų lapkričio 26 dieną Vilniaus universiteto ir Kinijos švietimo ministerijos padalinio (Hanban) iniciatyva. Vilniaus universiteto Konfucijaus institutas yra didžiausias kinų kalbos ir kultūros centras Lietuvoje, per dvejus  metus suorganizavęs ne vieną akademinį ir kultūrinį renginį, nuolat kviečiantis į kinų kalbos kursus.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Šiaurės Europos ir Baltijos šalių Konfucijaus institutų konferencija vyks Vilniaus universiteto Centriniuose rūmuose, 239 seminarų kambaryje. Pradžia–gegužės 9 d. 13.30 val. Atidarymo ceremonijoje dalyvaus VU Rektorius Jūras Banys, Kinijos Liaudies Respublikos ambasadorius Lietuvoje J.E. Liu Zengwen ir kiti garbingi svečiai.

Į naujienų sąrašą