Confucius Institue Vilniaus Universiteto Konfucijaus institutas
Rss
Kinų kalbos tiltas

“Kinų kalbos tiltas” – tai didžiulis tarptautinis kinų kalbos konkursas, kurį organizuoja Konfucijaus institutų būstinė (Hanban). Šis nuo 2002 m. jau šešioliką kartų Kinijoje vykęs konkursas į galutinį etapą sukvietė daugiau nei 1500 studentų iš daugiau nei 90-ies pasaulio šalių.  Tuo tarpu atrankos etapuose savo šalyse dalyvavo net 400 000 studentų. Šis konkursas suteikia puikią galimybę kinų kalbos studentams parodyti savo kinų kalbos ir kinų kultūros žinias.

Vilniaus universiteto Konfucijaus institutas kviečia visus studentus, studijuojančius kinų kalbą ir kultūrą dalyvauti šiame konkurse.

Konkursas vyks gegužės 12-ą dieną Vilniaus universitete, VU Filologijos fakulteto K. Donelaičio aud.

Pradžia 10 val.

Konkurso metu vertinamos:

  • Kinų kalbos žinios (klausymas, kalbėjimas, skaitymas, rašymas)
  • Žinios apie Kiniją
  • Talentai (kinų muzika, šokiai, vaizduojamasis menas, akrobatika, kaligrafija, tapyba, popieriaus karpymas, kovos menai ir pan.)

Konkurso Lietuvoje laimėtojas keliaus į Kiniją dalyvauti liepos mėn. rengiamuose pusfinaliuose ir finale. Antrosios vietos laimėtojas turės galimybę vykti į Kiniją stebėti konkurso.

Norintieji dalyvauti konkurse, užpildykite šią formą ir nusiųskite adresu konfucijaus.institutas@gmail.com. Registracija vyksta iki gegužės 3 d.; tel. pasiteirauti: 861311849.  

Labai laukiami ir konkurso žiūrovai!

Išsamią informaciją apie konkursą rasite oficialioje svetainėje – http://bridge.chinese.cn/c15/opr/

2015 m. Lietuvą šiame konkurse Kinijoje atstovavo Vytauto Didžiojo universiteto studentė Zita Mažeikaitė. Kviečiame pažiūrėti jos pasirodymą nuo 55:20 min.: http://www.mgtv.com/v/1/156680/f/1738840.html

O  „Kinų kalbos tiltas“ vasaros stovykloje Kinijoje dalyvavo Vilniaus universiteto studentas Vykintas Narkevičius. Dalijamės jo įspūdžiais: "Gegužės 9 d. laimėjęs prizinę vietą Vilniaus universiteto Konfucijaus instituto rengtame atrankiniame „Kinų kalbos tilto“ konkurse laimėjau teisę vykti į konkurso finalo stebėtojų vasaros stovyklą, kurią organizavo Kinijos Hanban/ Konfucijaus institutų būstinė. Stovykla vyko nuo liepos 23 d. iki rugpjūčio 3 d. Jos metu organizuotos ekskursijos bei įvairūs kiti renginiai keturiuose miestuose: Pekine, Changsha, Wuhan ir Huanggang, o rugpjūčio 2 d. stovyklą vainikavo konkurso finalo stebėjimas Changsha miesto televizijos stotyje. Stovykla ne tik supažindino su Kinijos kultūra ir žmonėmis, bet ir suteikė progą susirasti daugybę naujų draugų tarp kitų dalyvių, kurių iš viso buvo 120, o atvyko jie net iš 96 skirtingų pasaulio šalių".